12 gru 2022

PREZENTOWNIK - PROPOZYCJE ŚWIĄTECZNYCH UPOMINKÓW

Święta to czas, gdy z radością i miłością obdarowujemy bliskich. Jak wiemy, prezenty mogą być różne - nie tylko z różnej półki cenowej ale także ze względu na ich przeznaczenie, wartości, jakie niosą. Często spędzamy online wiele czasu, poszukując najlepszego upominku - propozycji jest tak wiele! Swój Prezentownik stworzyłam właściwie ze względu na częste i powtarzające się prośby z poleceniem czegoś (jakiejś książki zwłaszcza), co będzie wartościowe jako prezent świąteczny. I tak - znajdziecie tu wiele wyróżnionych książek z różnej kategorii, kilka dodatków, słodkich upominków. Te propozycje są tylko przykładem w jakim kierunku możemy poszukiwać, by były to prezenty z wartościami. Może kategorie nie są odkrywcze - ale może już konkretna publikacja czy marka tworzona przez rękodzielników już tak? 


KSIĄŻKI

Pracując na co dzień z książkami, mogłabym oczywiście wymienić tu wiele publikacji. Ale czy to rozjaśni wybór tej jednej? Postanowiłam zatem wybrać takie, które równocześnie wyróżnią pewne kategorie, według których możemy się poruszać.  

- klasyka literatury

Książki, które nigdy się nie znudzą i nie rozczarują treścią. Są zawsze na czasie, choć minęło wiele lat od ich pierwszego wydania. Jednak są osoby, które po takie klasyki dość późno sięgają (np. ja!) i warto bliskim podarować choć jedną pozycję właśnie z takiej kategorii. 

Moje serce mocniej zabiłoby przy książkach:
- Louisy May Alcott: Małe kobietki lub typowo świąteczne Cudowne Boże Narodzenie i inne świąteczne opowieści (Wydawnictwo MG); dobrze pasuje tu także świeca "Pieczone jabłka Louisy" z mojego sklepiku - znajdziecie ją TUTAJ;
- Jane Austen: Duma i uprzedzenie, Rozważna i romantyczna (proponuję wydanie z wyd. Świat Książki).
- powieść obyczajowa

Może to być powieść, która ostanio was szczególnie urzekła, jej historia jest wam bliska lub po prostu uznaliście, że dana opowieść będzie w guście czytelniczym osoby, którą pragniecie obadrować.

Dla przykładu, ostatnio recenzowana przeze mnie książka, Skarb Calvady, Francine Rivers.


- pakiet, seria książek

Czy także macie problem z książkami, które zamykają się w jednej części? Och, przyznam, że ciężko jest mi się rozstać z bohaterami, miejscami, do których się przywiązuję! Bardzo lubię serie wydawnicze, które chociaż na chwilę przedłużają to końcowe zamknięcie książki... 

Polecam bardzo Trylogię Sercowską, spod pióra Weroniki Pawlak, o której obszerniej przeczytacie w innych wpisach:


Książki od niedawna dostępne są do kupienia w pakiecie w znacznie obniżonej cenie; dostępne TUTAJ.


- modlitewniki/codzienniki

Dla niej i dla niego - pięknie wydane, ciekawe rozważania, prace zbiorowe. Małe, zgrabne, idealne do zabierania ze sobą. Są to codzienniki, zatem każdego dnia bliska naszemu sercu osoba przeczyta małe świadectwo, które z pewnością doda jej większej motywacji i wiary. Więcej o Modlitewniku dla kobiet pisałam W TYM WPISIE.

Dostępne w pakiecie TUTAJ.- inne codzienniki

Dla osób, które już kochają Karmel, ale także dla tych, którzy dopiero go odkrywają. 365 dni ze Świętymi Karmelu to książka, która zawiera cytaty karmelitańskich Doktorów Kościoła oraz innych przedstawicieli Karmelu, które zostały opatrzone inspirującym komentarzem. 365 dni z Bożym miłosierdziem to z kolei publikacja zawierająca rozważania inspirowane Dzienniczkiem św. s. Faustyny Kowalskiej oraz Dziennkiem duchowym służebnicy Bożej s. Leonii Marii Nastał ze Zgromadzenia Sióstr Służebniczek NMP Niepokalanie Poczętej. Każdy dzień zawiera także krótką modlitwę.

Obie pozycje są przepiękne, w kieszonkowym formacie, pogłębiające miłość do Karmelu i Bożego miłosierdzia. Dostępne na stronie Wydawnictwa Karmelitów Bosych - TUTAJ i TUTAJ


- książka wyjątkowa

...bo pełna błogosławieństw ks. Teodora Sawielewicza na niedzielę i każdy tydzień roku. Publikacja powstwała z kapłańskiej troski i miłości do drugiego człowieka. Niby proste słowo: „błogosławię”, albo znak krzyża uczyniony na czole w zwykłej codzienności, a może zmienić tak wiele. Może uzdrawiać, chronić, uwalniać oraz wlewać w serce radość i pokój. Człowiek pobłogosławiony to człowiek dotknięty przez samego Boga! Nie wierzę, że wśród waszych bliskich nie ma takich, którym ta książka po prostu się należy! :)

Warto zaznaczyć, że księga została pięknie wydana, w twardej oprawie, z estetycznymi grafikami. Cieszy oko i przytula dobrym słowem. Znajdziecie ją na stronie wydawcy - TUTAJ
- książka do kreatywnej pracy ze Słowem

Jeśli chcesz obdarować kogoś kto lubi kreatywnie spędzać czas ze Słowem, interesuje się Bible Journalingiem, tworzeniem notatek, dziennika duchowego - pozwolę sobie polecić moją książkę, która została stworzona właśnie do tego celu. W środku znajduje się także 12 felietonów z przesłaniem, piękne zdjęcia i przede wszystkim - przestrzeń do wykorzystania według własnego pomysłu.

Książkę można zamówić bezpośrednio na stronie wydawcy TUTAJ lub w moim sklepiku, dobierając do tego różne dodatki (naklejki, art. piśmiennicze, zakreślacze) - TUTAJ.


MIŁY DODATEK DLA KSIĄŻKOHOLIKÓW...

Ciekawą propozycją mogą okazać się również otulacze do książek. Nie dość, że chronią oprawę to także są miłym dla oka dodatkiem, który możemy dopasować zgodnie z różnymi preferencjami. Z takiego gadżetu ucieszy się każdy ksiązkoholik!

Okładki na książki widoczne na zdjęciu zostałe stworzone przez Panią Anettę, znaną na Instagramie jako @naturallybyanetta - tam można składać zamówienia.


BIBLIA

Pismo Święte jest najpiękniejszym prezentem, jaki możemy podarować bliskiej osobie. Na rynku jest bardzo duży wybór Biblii - od rozmiarów, po oprawę i tłumaczenia. Jako prezent pod choinką sprawdzi się na pewno każdy egzemplarz. Moim ukochanym wydaniem jest Biblia Pierwszego Kościoła - w solidnej, zintegrowanej oprawie, dostępna w wielu kolorach, w przekładzie ks. Remigiusza Popowskiego SDB. Na pewno wybierzecie egzemplarz zarówno dla niej jak i dla niego. 

Teraz z korzystnym rabtem -30% na stronie wydawcy - TUTAJ

O różnych wydania Biblii pisałam także W TYM WPISIE.


- Nowy Testament i Psalmy. Bible Journaling

To kolejna propozycja dla osób lubiących tworzyć notatki w Piśmie Świętym. Dzięki temu wydaniu możemy robić je bezpośrednio na kartach Biblii. Szeroki margines, odpowiedni, grubszy papier, przepiękna okładka i opracowanie graficzne, ciekawa propozycja Psalmów z możliwością do kolorowania - to wszystko spraiwa, że... czujemy miętę do Słowa! Szerzej o tym wydaniu pisałam TUTAJ

Biblię można zamówić bezpośrednio na stronie wydawcy TUTAJ lub w moim sklepiku, dobierając do tego różne dodatki (naklejki, art. piśmiennicze, zakreślacze, świecę, pióro i inne) - TUTAJ.


DODATKI DO BIBLE JOURNALINGU

Świece, pompony, kolorowe cienkopisy, taśmy ozdobne, katolickie naklejki - takie dodatki sprawiają, że nasza Biblia staje się bardziej spersonalizowana i osobista. Tu polecam markę własną - produkty, które tworzę sama lub we współpracy z innymi osobami.WOKÓŁ BIBLII

Oficyna Wydawnicza Vocatio mile zaskoczyła mnie w tym roku dwoma tytułami, które moim zdaniem zasługują na szczególne wyróżnienie i polecenie w Prezentowniku. Miejsca biblijne na każdy dzień roku to codziennik, który wyróżnia się na tle innych książek z rozważaniami na każdy dzień w nawiązaniu do Pisma Świętego. Każdego dnia roku poznajemy inne miejsce z Biblii, dowiadując się o nim wiele ciekawostek. Dodatkowo mamy motywację by ze Słowem pracować i jak najczęściej z Nim przebywać. Szerzej o tej publikacji ks. Mariusza Rosika pisałam TUTAJ.

Niezbędnik biblijny w pomysłowny sposób omawia poruszane zagadnienia, księga po księdze. Wiele tabel, grafik, zdjęć, wykresów, schematów, map - wszystko, by poszerzyć wiedzę o Piśmie Świętym, historii i zwyczajach biblijnych i samego Izraela. Potrzeba bardzo publikacja, która może sprawić komuś wiele radości! Przepięknie wydana w twardej oprawie.

Obie książki dostępne TUTAJ.KALENDARZ, ORGANIZER, PLANNER

...lub wszystko w jednym, w przepięknej, estetycznej oprawie. W tym roku w moje ręce trafiły dwa organizery od fILOFAX, marki, której misją jest tworzenie wysokiej jakości artykułów papierniczych i akcesoriów odpowiednich do określonego stylu życia. Twórcy notatników i organizerów tworząc produkt, zakładali że każdy użytkownik z ochotą stworzy lub dostosuje planer do swoich potrzeb. I ja bardzo się w tym odnajduję, tworząc i ozdabiając karty według własnego pomysłu. 

Możemy wybrać okładkę ze skóry naturalnej (i będą to droższe propozycje), ale możemy także wyszukać pięknego plannera ze skóry ekologicznej, który sprawdzi się równie dobrze, a będzie nieco tańszy. 

Widczone na zdjęciu to (od lewej):
- fILOFAX Norfolk Sage, w wersji Personal - dostępny TUTAJ,
- fILOFAX Malden Ochre, w wersji Personal - dostępny TUTAJ

Więcej dostępnych plannerów fILOFAX znajdziecie na stronie twojepioro.pl 


PIÓRO, ELEGANCKI DŁUGOPIS

Jeśli zdecydujemy się na kalendarz, planner, Boski Bullet Book czy Biblię do Bible Journalingu to może warto pomyśleć o eleganckim piórze lub długopisie? Sama czuję różnicę w komforcie pisania odkąd sięgam po pióro. Oczywiście pióra wieczne mają ogromny rozstrzał cenowy - i tu trzeba się naprawdę dobrze znać, by wybrać coś odpowiedniego (chociażby informacja czy osoba, której chcemy podarować pióro pisze drobno czy raczej stawia duże litery, tak abyśmy mogli dobrze wybrać stalówkę). Ale są od tego osoby, które z chęcią pomogą - i tu z serca ponownie polecam wam sklep twojepióro.pl - chętnie odpowiadają na pytania.

Na ich stronie znajdziemy także Prezentownik, gdzie propozycje zostały podzielone według budżetu, jaki chcemy na pióro przeznaczyć (to jest bardzo pomocne).

W moim guście są np. pióra Kaweco, które można już kupić za niewiele ponad 100 zł. Na zdjęciu poniżej model Classic w kolorze pięknej, butelkowej zieleni. Dostępne TUTAJ.


W moim sklepiku często sięgacie po złote pióro kulkowe, którego zapasy niedawno uzupełniłam (wkładów także)
Dostępne TUTAJ


BIŻUTERIA Z WARTOŚCIAMI

Pompejanka

Aneta tworzy różańce na palec od 2018 roku. Wszystko zaczęło się od różańca ze szklanych koralików, który stworzyła dla siebie, później za namową i motywacją koleżanek postanowiła tworzyć dla większego grona. Od kilku zdjęc na Instagramie do sklepu internetowego i wielu różnych, przepięknych modeli różańców inspirowanych świętymi.

W tym roku możecie zakupić różaniec w świątecznym opakowaniu - gotowy do włożenia prosto pod choinkę. Czarne, eleganckie pudełko, ozdobna, złota tasiemka. Klasyczny, piękny minimalizm.


Tu zobaczycie jak pięknie dopracowane są wszystkie detale związane z samym opakowaniem:


Świąteczne pudełko w tym roku ma kolor butelkowej zieleni. W środku znajdziecie kilka dobrych słów na święta, dwie złote gwiazdki...


...i wybrany przez Was model różańca.

W moim przypadku są to modele:
- Rita (moja ukochana patronka)
- Helena (moje drugie imię),
- Łucja (moja patronka z bierzmowania).

Wszystkie dostępne różańce znajdziecie TUTAJ - warto zorientować się wcześniej jaki wybrać rozmiar różańca. Ja mam bardzo szczupłe palce więc u mnie to jest najmniejszy z możliwych :)
Różaniec Rita przepięknie komponuje się przy pierścionku św. Rity :) 
Uwielbiam ten zestaw!


Helena:


Łucja:


Coriss

"Cor lessus" - "Jezus, który cały jest sercem"

Między innymi znaczenie i połączenie tych słów było inspiracją do założenia marki biżuteryjnej CORISS powstałej wokół Zgromadzenia Księży Serca Pana Jezusa i Jego Sekretariatu Misji Zagranicznych, Misjonarzy i Darczyńców. Misją marki jest niesienie pomocy potrzebującym, szerzenie Ewangelii w różnych zakątkach świata i tworzenie wspólnoty osób, wspierających właśnie te działania. Zysk ze sprzedaży produktów Coriss przekazywany jest misjonarzom z Czadu, na budowę studni głębinowych. Biżuteria ta nie tylko jest nośnikiem piękna - to przede wszystkim dodatki pełne katolickich wartości i symboliki - co powinno mieć dla nas pierwszorzędne znaczenie.

  • Krzyżyk sercański pomaga zrozumieć znaczenie śmierci Jezusa. Puste serce o nieregularnym kształcie, które znajduje się na środku, przypominam nam o tym, że nikt z nas nie jest idealny, człowiek jest słaby i grzeszny, ale nigdy nie idzie sam na drodze swojego życia;
  • Serce Coriss i przebite serduszko to nie tylko oznaka miłości do ukochanej osoby, której możemy taką pamiątkę podarować. Mamy tutaj szramę symbolizującą Miłość Jezusa do nas, który pozwolił sobie na krzyżu przebić serce. Myślę, że wyraża to więcej niż tysiąc słów;
  • Pochylona litera "I" w logo Coriss jest symbolem rany powstałej z przebitego boku Jezusa Chrystusa.

O innych symbolach wykorzystywanych do tworzenia tej biżuterii przeczytacie na stronie CORISS a ja już teraz zachęcam Was do śledzenia i zaglądania na profil twórców, by zwłaszcza w okresie przedświątecznym, gdy różne witryny sklepowe zachęcają nas swoimi ofertami, zastanowić się czy możemy podarować komuś prezent, który nie tylko ma szczytny cel, ale także katolickie, ważne dla nas wartości?

Na stronie znajdziecie wiele propozycji dla kobiet, dzieci oraz dla mężczyzn.

Pamiętacie moją zeszłoroczną sesję z Mamcią dla marki Coriss?


DEWOCJONALIA

Jeśli znamy świętego patrona lub patronkę naszych bliskich, możemy podarować im prezent związany właśnią z tą postacią. Dla przykładu, moja ukochana św. Rita  i zestaw prezentowy jaki możemy sami skomponować. Płytkę ceramiczną możemy zdobyć np. TUTAJ, dopasować do tego książeczkę z modlitwami i np. piękny różaniec św. Rity z kamieni, wykonany przez Dominikę. Warto zerknąć do jej sklepu i jeśli nie jest w stanie wykonać wybranego przez nas modelu przed świętami, to może akurat wpadnie wam w oko model dostępny od ręki? Zajrzyjcie TUTAJ.


ŚWIĄTECZNY KUBEK

Któż nie lubi świątecznych kubków? :) To zawsze dobry pomysł, by umilić ten wyjątkowy w roku czas. Mogłabym podać wiele propozycji, ale zdecydowanie porcelana od Villeroy&Boch wyróżnia się na tle innych - jakością i estetyką przede wszystkim.

Nasze produkty tej marki pochodzą z różnych sklepów internetowych i stacjonarnych - warto przeczesać internet, by znaleźć najkorzystniejszą cenę. 

Dla przykładu kubek świąteczny Villeroy&Boch z kolekcji Winter Bakery Delight - TUTAJ.


A JEŚLI KUBEK TO...

- dobra herbata zimowa

Mam wiele ulubionych herbat, które mogłabym polecić lecz w tym roku zdecydowanie najczęściej zimową porą sięgam po Bacowski grzaniec od Bacówki.


- pyszna kawa i coś słodkiego

Warto zorientować się, gdzie w naszym mieście jest dobra palarnia kawy, aby wybrać najświeższą. Im świeższa kawa tym więcej aromatu. Jeśli wygodniej wam złożyć zamówienie online, naszym tegorocznym odkryciem kawowym jest ziarnista kawa Ziarna Karmelu - jest przepyszna! Ma wyczuwalną nutę orzechów, mlecznej czekolady i rodzynek. Posmakowała nam tak bardzo, że już teraz kupujemy większe, kilogramowe opakowania. Może zasmakuje także waszym bliskim? Jak już będziecie zamawiać coś na stronie Wydawnictwa Karmelitów Bosych, to polecam także drobnostkę na słodko :)

Smaki Karmelu znajdziecie TUTAJ.


Kolejna smaczna propozycja kawy to Kawa etiopska, którą zamówicie na stronie Aromt Słowa. Smak lekko winny z wyczuwalną nutą czekolady. Do wyboru mamy kawę ziarnistą lub mieloną, która sprawdzi się oczywiście do parzenia w kawiarce.

Kawy ze zdjęcia zamówicie TUTAJ.


- różne rodzaje miodów

Słodki, naturalny i zdrowy dodatek, który urozmaici smak kawy, herbaty, a także wzmocni naszą odporność, co w okresie jesienno-zimowym jest szczególnie ważne. Proponowane przeze mnie miody pochodzą z Domu Wysyłkowego Aromat Słowa. Zakupami wspierasz także Wydawnictwo AA, co myślę jest dodatkowym plusem. Na stronie jest bardzo duży wybór miodów, warto poczytać o ich działaniu, by wybrać najlepszy z nich dla siebie lub osoby, którą chcemy obdarować. 

Dostępne TUTAJ.

Kto nie lubi w paczce znaleźć czekolady z wizerunkiem św. Mikołaja? Chyba u każdego wywołuje to radość i uśmiech na twarzy! Miło jest znów poczuć się dzieckiem... :) O takiej propozycji wydawnictwo także nie zapomniało. Nie zapomniało także o dobrym składzie!

Dostępna TUTAJ.

CIASTECZKA

Prezenty D.I.Y. są zawsze dobrym pomysłem! Na Święta dobrze sprawdzą się oczywiście własnoręcznie upieczone ciasteczka, pierniczki lub inne łakocie przygotowane specjalnie na tą okazję. Wystarczy kupić świąteczne pudełko lub zawinąć ciastka w celofan, ozdobić czerwoną tasiemką i gotowe! To świetny i smaczny pomysł na prezent!

* * *

Cokolwiek wybierzecie - podarowane od serca, w własnoręcznie zrobionym opakowaniu, ze starannością, miłością - sprawi radość waszym bliskim.

Przede wszystkim, bo poświęciliście swój czas, aby im te podarunki świąteczne przygotować.

P.S.

Pamiętajcie tylko, by nie zostawiać zakupów na ostatnią chwilę!

0 komentarzy

Prześlij komentarz

Dziękuję za zostawienie komentarza na moim blogu.