12 gru 2022

PREZENTOWNIK - PROPOZYCJE ŚWIĄTECZNYCH UPOMINKÓW

Święta to czas, gdy z radością i miłością obdarowujemy bliskich. Jak wiemy, prezenty mogą być różne - nie tylko z różnej półki cenowej ale także ze względu na ich przeznaczenie, wartości, jakie niosą. Często spędzamy online wiele czasu, poszukując najlepszego upominku - propozycji jest tak wiele! Swój Prezentownik stworzyłam właściwie ze względu na częste i powtarzające się prośby z poleceniem czegoś (jakiejś książki zwłaszcza), co będzie wartościowe jako prezent świąteczny. I tak - znajdziecie tu wiele wyróżnionych książek z różnej kategorii, kilka dodatków, słodkich upominków. Te propozycje są tylko przykładem w jakim kierunku możemy poszukiwać, by były to prezenty z wartościami. Może kategorie nie są odkrywcze - ale może już konkretna publikacja czy marka tworzona przez rękodzielników już tak? 


KSIĄŻKI

Pracując na co dzień z książkami, mogłabym oczywiście wymienić tu wiele publikacji. Wybrałam natomiast takie, które przy okazji wyróżniają kilka kategorii tematycznych. Oto i one: 

- klasyka literatury

Książki, które nigdy się nie znudzą i nie rozczarują treścią. Są zawsze na czasie, choć minęło wiele lat od ich pierwszego wydania. Jednak są osoby, które po takie klasyki dość późno sięgają (np. ja!) i warto bliskim podarować choć jedną pozycję takiego gatunku, np.:

- Małe kobietki, Louisa May Alcott (pasuje tu także świeca "Pieczone jabłka Louisy" z mojego sklepiku - znajdziecie ją TUTAJ);
- jakakolwiek książka Jane Austen,
- Hobbit, Listy - J.R.R. Tolkien,
- Opowieści z Narnii, C.S. Lewis,
- Ania z Zielonego Wzgórza, L.M. Montgomery.


Klasyki i jednocześnie tematycznie powiązane ze świętami:
- Opowieści wigilijne, Charles Dickens
- Cudowne Boże Narodzenie i inne świąteczne opowieści, Louisa May Alcott


- biografia

To świetny pomysł jeśli chcemy obdarować osobę, której zainteresowania dobrze znamy. Warto przyjrzeć się znanym postaciom: pisarzom, aktorom, twórcom, osobom, które swoją wiedzą i postawą inpisrują nas do zmiany na lepsze. Na zdjęciu kilka propozycji:


- powieść obyczajowa

Może to być powieść, która ostanio was szczególnie urzekła, jej historia jest wam bliska lub po prostu uznaliście, że dana opowieść będzie w guście czytelniczym osoby, którą pragniecie obadrować.

Dla przykładu, Skarb Calvady, Francine Rivers. Wciąga od pierwszej strony!


- modlitewniki/codzienniki

Dla niej i dla niego - pięknie wydane, ciekawe rozważania, prace zbiorowe. Małe, zgrabne, idealne do zabierania ze sobą. Są to codzienniki, zatem każdego dnia bliska naszemu sercu osoba przeczyta małe świadectwo, które z pewnością doda jej większej motywacji i wiary. Więcej o Modlitewniku dla kobiet pisałam W TYM WPISIE.

Dostępne w pakiecie TUTAJ.


- inne codzienniki

Dla osób, które już kochają Karmel, ale także dla tych, którzy dopiero go odkrywają. 365 dni ze Świętymi Karmelu to książka, która zawiera cytaty karmelitańskich Doktorów Kościoła oraz innych przedstawicieli Karmelu, które zostały opatrzone inspirującym komentarzem. 365 dni z Bożym miłosierdziem to z kolei publikacja zawierająca rozważania inspirowane Dzienniczkiem św. s. Faustyny Kowalskiej oraz Dziennkiem duchowym służebnicy Bożej s. Leonii Marii Nastał ze Zgromadzenia Sióstr Służebniczek NMP Niepokalanie Poczętej. Każdy dzień zawiera także krótką modlitwę.

Obie pozycje są przepiękne, w kieszonkowym formacie, pogłębiające miłość do Karmelu i Bożego miłosierdzia. Dostępne na stronie Wydawnictwa Karmelitów Bosych - TUTAJ i TUTAJ


Ciekawą nowością od Wydawnictwa Esprit jest także: Modlitwa, która otwiera niebo. To idealny przewodnik po modlitwie osobistej, która przyda się zarówno nam, jak i naszym bliskim. Codziennik ten z pewnością będzie motywacją do częstszych i regularnych spotkań z Panem. Z biegiem czasu odkryjemy, że modlitwa prawdziwie przemienia nasze serca - jest uzdrawiająca, uwalniająca. Tak bardzo nam wszystkim potrzebna.

Więcej o tym codzienniku pisałam TUTAJ. A TU możesz ją zamówić. 


- książka wyjątkowa

...bo pełna błogosławieństw ks. Teodora Sawielewicza na niedzielę i każdy tydzień roku. Publikacja powstwała z kapłańskiej troski i miłości do drugiego człowieka. Niby proste słowo: „błogosławię”, albo znak krzyża uczyniony na czole w zwykłej codzienności, a może zmienić tak wiele. Może uzdrawiać, chronić, uwalniać oraz wlewać w serce radość i pokój. Człowiek pobłogosławiony to człowiek dotknięty przez samego Boga! Nie wierzę, że wśród waszych bliskich nie ma takich, którym ta książka po prostu się należy! :)

Warto zaznaczyć, że księga została pięknie wydana, w twardej oprawie, z estetycznymi grafikami. Cieszy oko i przytula dobrym słowem. Znajdziecie ją na stronie wydawcy - TUTAJ
- książka do kreatywnej pracy ze Słowem

Jeśli chcesz obdarować kogoś kto lubi kreatywnie spędzać czas ze Słowem, interesuje się Bible Journalingiem, tworzeniem notatek, dziennika duchowego - pozwolę sobie polecić moją książkę, która została stworzona właśnie do tego celu. W środku znajduje się także 12 felietonów z przesłaniem, piękne zdjęcia i przede wszystkim - przestrzeń do wykorzystania według własnego pomysłu.

Książkę można zamówić bezpośrednio na stronie wydawcy TUTAJ lub w moim sklepiku, dobierając do tego różne dodatki (naklejki, art. piśmiennicze, zakreślacze) - TUTAJ.


MIŁY DODATEK DLA KSIĄŻKOHOLIKÓW...

Ciekawą propozycją mogą okazać się również otulacze do książek. Nie dość, że chronią oprawę to także są miłym dla oka dodatkiem, który możemy dopasować zgodnie z różnymi preferencjami. Z takiego gadżetu ucieszy się każdy ksiązkoholik!

Okładki na książki widoczne na zdjęciu zostałe stworzone przez Panią Anettę, znaną na Instagramie jako @naturallybyanetta - tam można składać zamówienia.


BIBLIA

Pismo Święte jest najpiękniejszym prezentem, jaki możemy podarować bliskiej osobie. Na rynku jest bardzo duży wybór Biblii - od rozmiarów, po oprawę i tłumaczenia. Jako prezent pod choinką sprawdzi się na pewno każdy egzemplarz. Moim ukochanym wydaniem jest Biblia Pierwszego Kościoła - w solidnej, zintegrowanej oprawie, dostępna w wielu kolorach, w przekładzie ks. Remigiusza Popowskiego SDB. Na pewno wybierzecie egzemplarz zarówno dla niej jak i dla niego. 

Teraz z korzystnym rabtem -25% na stronie wydawcy - TUTAJ

O różnych wydania Biblii pisałam także W TYM WPISIE.


- Biblia z rybką

Piękne wydanie Starego i Nowego testamentu w oprawie zintegrowanej zamykanej na zamek. Biblię wzbogacono o pomoce, które pomogą lepiej zrozumieć Słowo Boże - dwa kolorowe dodatki z wprowadzeniem w lekturę Biblii i atlasem biblijnym, wskazówki, jak czytać i modlić się słowem Bożym, a także plan lektury Biblii w 365 dni, pozwalający na zaplanowanie przeczytania Pisma Świętego w ciągu roku.

Do wyboru kilka kolorów: dostępne TUTAJ

Aktualnie beżowa wersja ze złoceniami jest w niższej cenie (kupisz ją TU o 40 zł taniej).


- Biblia dla kobiet

Biblia dla kobiet wydana nakładem wydawnictwa Edycja Świętego Pawła jest jedną z najczęściej wybieranych Biblii, jak sam tytuł wskazuje, przez panie. Podoba się wam aksamitna okładka flex, kolorystyka, piękne wytłaczane kwiatki w oprawie, które sprawiają, że jest naprawdę kobieca i miła dla oka. Czym wyróżnia się i co właściwie oznacza, że jest dla kobiet? 

Tytułowa dedykacja "dla kobiet" jest odniesieniem do tekstów podkreślających dialog między Bogiem, a kobietą, które znajdują się na samym początku Biblii. To na przykład: fragmenty homilii papieża Franciszka, List do Kobiet Jana Pawła II czy też rozważania s. Anny Marii Pudełko AP, dotyczące piękna kobiety. Wspaniale, że są one dodane do tej Biblii, bo jest w nich wiele mądrości i piękna, do których warto wracać. Poza tym Słowo jest Słowem - i nie ma w przekładzie jakichś zmian, o co często pytacie. Tłumaczenie Starego i Nowego Testamentu opracowane zostało przez Zespół Biblistów Polskich z inicjatywy Towarzystwa Świętego Pawła. Na końcu mamy wskazówki, jak czytać Biblię oraz plan lektury na 365 dni. Posiada jedną tasiemkę do zaznaczania tekstu.

Do wyboru kolor turkusowy lub malinowy w oprawie książkowej lub na zamek.

Biblię zamówisz TUTAJ z rabatem -20%. 


- Nowy Testament i Psalmy. Bible Journaling

To kolejna propozycja dla osób lubiących tworzyć notatki w Piśmie Świętym. Dzięki temu wydaniu możemy robić je bezpośrednio na kartach Biblii. Szeroki margines, odpowiedni, grubszy papier, przepiękna okładka i opracowanie graficzne, ciekawa propozycja Psalmów z możliwością do kolorowania - to wszystko spraiwa, że... czujemy miętę do Słowa! Szerzej o tym wydaniu pisałam TUTAJ

Biblię można zamówić bezpośrednio na stronie wydawcy TUTAJ lub w moim sklepiku, dobierając do tego różne dodatki (naklejki, art. piśmiennicze, zakreślacze, świecę, pióro i inne) - TUTAJ.


DODATKI DO BIBLE JOURNALINGU

Świece, pompony, kolorowe cienkopisy, taśmy ozdobne, katolickie naklejki - takie dodatki sprawiają, że nasza Biblia staje się bardziej spersonalizowana i osobista. Tu polecam markę własną - produkty, które tworzę sama lub we współpracy z innymi osobami.WOKÓŁ BIBLII

- do pracy z Pismem Świętym 

Oficyna Wydawnicza Vocatio mile zaskoczyła mnie w tym roku dwoma tytułami, które moim zdaniem zasługują na szczególne wyróżnienie i polecenie w Prezentowniku. Miejsca biblijne na każdy dzień roku to codziennik, który wyróżnia się na tle innych książek z rozważaniami na każdy dzień w nawiązaniu do Pisma Świętego. Każdego dnia roku poznajemy inne miejsce z Biblii, dowiadując się o nim wiele ciekawostek. Dodatkowo mamy motywację by ze Słowem pracować i jak najczęściej z Nim przebywać. Szerzej o tej publikacji ks. Mariusza Rosika pisałam TUTAJ.

Niezbędnik biblijny w pomysłowny sposób omawia poruszane zagadnienia, księga po księdze. Wiele tabel, grafik, zdjęć, wykresów, schematów, map - wszystko, by poszerzyć wiedzę o Piśmie Świętym, historii i zwyczajach biblijnych i samego Izraela. Potrzeba bardzo publikacja, która może sprawić komuś wiele radości! Przepięknie wydana w twardej oprawie.

Obie książki dostępne TUTAJ.- Słownik symboliki biblijnej

Słownik symboliki biblijnej to dzieło powstałe we współpracy kilkudziesięciu wybitnych biblistów i literaturoznawców z różnych stron świata. Doskonale uzupełnia i rozwija wiedzę na temat biblijnych obrazów, metafor, symboli, motywów, archetypów. Na Słownik składa się prawie 850 haseł, a ich opisy pozwalają uzupełnić wiedzę teologiczną, biblijną. 

To świetne narzędzie do studiowania Pisma Świętego. Oprócz korzystania z różnych przekładów Biblii naprawdę warto sięgać zarówno po komentarze jak i książki objaśniające pojęcia, symbole w szerszym kontekście. Myślę, ż to idealny prezent dla osób studiujących słowo Boże!

W cenie niższej o 50 zł kupicie TUTAJ.- rozbudowane komentarze do czytań

Trzytomowy cykl „Jutro Niedziela” autorstwa ks. Przemysława Śliwińskiego i ks. Marcina Kowalskiego, przybliżając w świeży, atrakcyjny dla oka i intelektu sposób niedzielną Liturgię Słowa skutecznie pomaga w odkrywaniu na nowo potencjału niedzieli i świętowania jej ze Słowem Bożym.

Jutro Niedziela daje motywację do pokochania wnikliwej lektury Pisma Świętego. Autorzy znaleźli metodę, by wyodrębnić z niedzielnych czytań wspólną nić tematyczną i zgrabnie ją przedstawić. 

W książce Jutro Niedziela znajdziemy:
- zwięzłą i treściwą analizę czytań na każdą niedzielę Roku A, B i C,
- przybliżenie kontekstu wydarzeń biblijnych,
- skondensowane podsumowanie nauki płynącej z liturgii danej niedzieli,
- sekcje, powstałe w efekcie poszukiwań ciekawej formuły przekazu Bożego Słowa: Chmura Słowa, Biblijny Insider, Translator i Linki,
- przejrzysty i nowoczesny układ wizualny, pozwalający jednym spojrzeniem wychwycić to, co w liturgii danej niedzieli najważniejsze
- starannie opracowaną warstwę graficzną, z odniesieniami do dzieł światowego malarstwa, bazujących na motywach zaczerpniętych z Pisma Świętego.

W pakiecie i promocyjnej cenie zamówisz TUTAJ.


- biblijny komiks nie tylko dla młodszych!

Superbohaterowie w komiksach zawsze mają jakieś nadprzyrodzone moce, którą czynią ich wyjątkowymi. Wykorzystują je by chronić innych, walczyć ze złem i wymierzać sprawiedliwość. Często na swojej drodze spotykają osoby, które chcą im w tym dobrym planie przeszkodzić. Życie Jezusa wyglądało podobnie - mierzył się z trudnościami, złem, ale też dzięki miłości, jaką ma dla każdego człowieka, wielokrotnie w Biblii możemy czytać o tym, co piękne, dobre, pełne cudów, słów pokrzepienia. I tak, autorzy komiksu Jezus, Ben Avery i Sergio Cariello, wpadli na pomysł, by życie Zbawiciela przedstawić w ciekawej, graficznej formie, z krótkimi, prostymi dialogami, które będą w stanie zrozumieć nawet dzieci.

Komiks Jezus to inspiracja dla całej rodziny dla wspólnie spędzanego czasu z książką. To ciekawe wydanie może okazać się wspaniałym prezentem zarówno dla młodszych jak i starszych. 

Więcej o komiksie pisałam w tym WPISIE

TUTAJ możecie zamówić tę publikację.KALENDARZ, ORGANIZER, PLANNER

...lub wszystko w jednym, w przepięknej, estetycznej oprawie. W tym roku w moje ręce trafiły dwa organizery od fILOFAX, marki, której misją jest tworzenie wysokiej jakości artykułów papierniczych i akcesoriów odpowiednich do określonego stylu życia. Twórcy notatników i organizerów tworząc produkt, zakładali że każdy użytkownik z ochotą stworzy lub dostosuje planer do swoich potrzeb. I ja bardzo się w tym odnajduję, tworząc i ozdabiając karty według własnego pomysłu. 

Możemy wybrać okładkę ze skóry naturalnej (i będą to droższe propozycje), ale możemy także wyszukać pięknego plannera ze skóry ekologicznej, który sprawdzi się równie dobrze, a będzie nieco tańszy. 

Widczone na zdjęciu to (od lewej):
- fILOFAX Norfolk Sage, w wersji Personal - dostępny TUTAJ,
- fILOFAX Malden Ochre, w wersji Personal - dostępny TUTAJ

Więcej dostępnych plannerów fILOFAX znajdziecie na stronie twojepioro.pl 


PIÓRO, ELEGANCKI DŁUGOPIS

Jeśli zdecydujemy się na kalendarz, planner, Boski Bullet Book czy Biblię do Bible Journalingu to może warto pomyśleć o eleganckim piórze lub długopisie? Sama czuję różnicę w komforcie pisania odkąd sięgam po pióro. Oczywiście pióra wieczne mają ogromny rozstrzał cenowy - i tu trzeba się naprawdę dobrze znać, by wybrać coś odpowiedniego (chociażby informacja czy osoba, której chcemy podarować pióro pisze drobno czy raczej stawia duże litery, tak abyśmy mogli dobrze wybrać stalówkę). Ale są od tego osoby, które z chęcią pomogą - i tu z serca ponownie polecam wam sklep twojepióro.pl - chętnie odpowiadają na pytania.

Na ich stronie znajdziemy także Prezentownik, gdzie propozycje zostały podzielone według budżetu, jaki chcemy na pióro przeznaczyć (to jest bardzo pomocne).

W moim guście są np. pióra Kaweco, które można już kupić za niewiele ponad 100 zł. Na zdjęciu poniżej model Classic w kolorze pięknej, butelkowej zieleni. Dostępne TUTAJ.


W moim sklepiku często sięgacie po złote pióro kulkowe, którego zapasy niedawno uzupełniłam (wkładów także)
Dostępne TUTAJ


BIŻUTERIA Z WARTOŚCIAMI

Pompejanka

Aneta tworzy różańce na palec od 2018 roku. Wszystko zaczęło się od różańca ze szklanych koralików, który stworzyła dla siebie, później za namową i motywacją koleżanek postanowiła tworzyć dla większego grona. Od kilku zdjęc na Instagramie do sklepu internetowego i wielu różnych, przepięknych modeli różańców inspirowanych świętymi.

W tym roku możecie zakupić różaniec w świątecznym opakowaniu - gotowy do włożenia prosto pod choinkę. Czarne, eleganckie pudełko, ozdobna, złota tasiemka. Klasyczny, piękny minimalizm.


Tu zobaczycie jak pięknie dopracowane są wszystkie detale związane z samym opakowaniem:


Świąteczne pudełko w tym roku ma kolor butelkowej zieleni. W środku znajdziecie kilka dobrych słów na święta, dwie złote gwiazdki...


...i wybrany przez Was model różańca.

W moim przypadku są to modele:
- Rita (moja ukochana patronka)
- Helena (moje drugie imię),
- Łucja (moja patronka z bierzmowania).

Wszystkie dostępne różańce znajdziecie TUTAJ - warto zorientować się wcześniej jaki wybrać rozmiar różańca. Ja mam bardzo szczupłe palce więc u mnie to jest najmniejszy z możliwych :)
Różaniec Rita przepięknie komponuje się przy pierścionku św. Rity :) 
Uwielbiam ten zestaw!


Helena:


Łucja:


Coriss

"Cor lessus" - "Jezus, który cały jest sercem"

Między innymi znaczenie i połączenie tych słów było inspiracją do założenia marki biżuteryjnej CORISS powstałej wokół Zgromadzenia Księży Serca Pana Jezusa i Jego Sekretariatu Misji Zagranicznych, Misjonarzy i Darczyńców. Misją marki jest niesienie pomocy potrzebującym, szerzenie Ewangelii w różnych zakątkach świata i tworzenie wspólnoty osób, wspierających właśnie te działania. Zysk ze sprzedaży produktów Coriss przekazywany jest misjonarzom z Czadu, na budowę studni głębinowych. Biżuteria ta nie tylko jest nośnikiem piękna - to przede wszystkim dodatki pełne katolickich wartości i symboliki - co powinno mieć dla nas pierwszorzędne znaczenie.

  • Krzyżyk sercański pomaga zrozumieć znaczenie śmierci Jezusa. Puste serce o nieregularnym kształcie, które znajduje się na środku, przypominam nam o tym, że nikt z nas nie jest idealny, człowiek jest słaby i grzeszny, ale nigdy nie idzie sam na drodze swojego życia;
  • Serce Coriss i przebite serduszko to nie tylko oznaka miłości do ukochanej osoby, której możemy taką pamiątkę podarować. Mamy tutaj szramę symbolizującą Miłość Jezusa do nas, który pozwolił sobie na krzyżu przebić serce. Myślę, że wyraża to więcej niż tysiąc słów;
  • Pochylona litera "I" w logo Coriss jest symbolem rany powstałej z przebitego boku Jezusa Chrystusa.

O innych symbolach wykorzystywanych do tworzenia tej biżuterii przeczytacie na stronie CORISS a ja już teraz zachęcam Was do śledzenia i zaglądania na profil twórców, by zwłaszcza w okresie przedświątecznym, gdy różne witryny sklepowe zachęcają nas swoimi ofertami, zastanowić się czy możemy podarować komuś prezent, który nie tylko ma szczytny cel, ale także katolickie, ważne dla nas wartości?

Na stronie znajdziecie wiele propozycji dla kobiet, dzieci oraz dla mężczyzn.

Pamiętacie moją zeszłoroczną sesję z Mamcią dla marki Coriss?


DEWOCJONALIA

Jeśli znamy świętego patrona lub patronkę naszych bliskich, możemy podarować im prezent związany właśnią z tą postacią. Dla przykładu, moja ukochana św. Rita  i zestaw prezentowy jaki możemy sami skomponować. Płytkę ceramiczną możecie kupić w moim sklepiku, TUTAJ, dopasować do tego książeczkę z modlitwami i np. piękny różaniec św. Rity z kamieni, wykonany przez Dominikę, tworzącej markę Taniec i różaniec


Jeśli szukacie różańca w stylu Vintage, idealnym rozwiązaniem będzie ten zaplatany przez Asię i Dawida z Manufaktura Różańca. Unikatowe ażurowe łączniki i krzyż sprawiają, że wyglądają wyjątkowo i subtelnie. Przypominają bardzo te różańce, na których modliły się nasze babcie!

W moim sklepiku znajdziecie dostępne od ręki różańce miętowe oraz te z wizerunkiem św. Rity. 


ŚWIĄTECZNY KUBEK

Któż nie lubi świątecznych kubków? :) To zawsze dobry pomysł, by umilić ten wyjątkowy w roku czas. Mogłabym podać wiele propozycji, ale zdecydowanie porcelana od Villeroy&Boch wyróżnia się na tle innych - jakością i estetyką przede wszystkim.

Nasze produkty tej marki pochodzą z różnych sklepów internetowych i stacjonarnych - warto przeczesać internet, by znaleźć najkorzystniejszą cenę. 

Dla przykładu kubek świąteczny Villeroy&Boch z kolekcji Winter Bakery Delight - TUTAJ.


A JEŚLI KUBEK TO...

- dobra herbata zimowa

Mam wiele ulubionych herbat, które mogłabym polecić lecz w tym roku zdecydowanie najczęściej zimową porą sięgam po Bacowski grzaniec od Bacówki.


- pyszna kawa i coś słodkiego

Warto zorientować się, gdzie w naszym mieście jest dobra palarnia kawy, aby wybrać najświeższą. Im świeższa kawa tym więcej aromatu. Jeśli wygodniej wam złożyć zamówienie online, naszym tegorocznym odkryciem kawowym jest ziarnista kawa Ziarna Karmelu - jest przepyszna! Ma wyczuwalną nutę orzechów, mlecznej czekolady i rodzynek. Posmakowała nam tak bardzo, że już teraz kupujemy większe, kilogramowe opakowania. Może zasmakuje także waszym bliskim? Jak już będziecie zamawiać coś na stronie Wydawnictwa Karmelitów Bosych, to polecam także drobnostkę na słodko :)

Smaki Karmelu znajdziecie TUTAJ.


Kolejna smaczna propozycja kawy to Kawa etiopska, którą zamówicie na stronie Aromt Słowa. Smak lekko winny z wyczuwalną nutą czekolady. Do wyboru mamy kawę ziarnistą lub mieloną, która sprawdzi się oczywiście do parzenia w kawiarce.

Kawy ze zdjęcia zamówicie TUTAJ.


- różne rodzaje miodów

Słodki, naturalny i zdrowy dodatek, który urozmaici smak kawy, herbaty, a także wzmocni naszą odporność, co w okresie jesienno-zimowym jest szczególnie ważne. Proponowane przeze mnie miody pochodzą z Domu Wysyłkowego Aromat Słowa. Zakupami wspierasz także Wydawnictwo AA, co myślę jest dodatkowym plusem. Na stronie jest bardzo duży wybór miodów, warto poczytać o ich działaniu, by wybrać najlepszy z nich dla siebie lub osoby, którą chcemy obdarować. 

Dostępne TUTAJ.

Kto nie lubi w paczce znaleźć czekolady z wizerunkiem św. Mikołaja? Chyba u każdego wywołuje to radość i uśmiech na twarzy! Miło jest znów poczuć się dzieckiem... :) O takiej propozycji wydawnictwo także nie zapomniało. Nie zapomniało także o dobrym składzie!

Dostępna TUTAJ.


COŚ DLA ZDROWIA

Jeśli macie babcie lub dziadków, którzy zawsze od progu wołają: "Tylko nie kupuj mi prezentów, ja wszystko mam!", a mimo to, chcielibyście z okazji Świąt coś im podarować... dajcie się namówić na zdrowy upominek!

Wybierz produkty, które wzmocnią ich odporność, zwłaszcza, że w okresie jesienno-zimowym wszyscy narażeni jesteśmy na częstsze chorowanie. Soki do zimowych herbat, oleje i rzemieślnicze octy owocowe, masła orzechowe, miody, olejki eteryczne... wybór jest naprawdę szeroki! Takie cudowne specjały - z pięknymi etykietami, w zgrabnych buteleczkach - oferuje marka Olini, która na święta przygotowała się szczególnie, tworząc gotowe ZESTAWY

Koniecznie zerknijcie, może właśnie taka propozycja okaże się być najelpszym rozwiązaniem dla seniorów.

CIASTECZKA

Prezenty D.I.Y. są zawsze dobrym pomysłem! Na Święta dobrze sprawdzą się oczywiście własnoręcznie upieczone ciasteczka, pierniczki lub inne łakocie przygotowane specjalnie na tą okazję. Wystarczy kupić świąteczne pudełko lub zawinąć ciastka w celofan, ozdobić czerwoną tasiemką i gotowe! To świetny i smaczny pomysł na prezent!

* * *

Cokolwiek wybierzecie - podarowane od serca, w własnoręcznie zrobionym opakowaniu, ze starannością, miłością - sprawi radość waszym bliskim.

Przede wszystkim, bo poświęciliście swój czas, aby im te podarunki świąteczne przygotować.

0 komentarzy

Prześlij komentarz

Dziękuję za zostawienie komentarza na moim blogu.