5 gru 2023

MODLITWA, KTÓRA OTWIERA NIEBO - S. BOŻENA MARIA HANUSIAK

Gdy Jezus modlił się nad Jordanem, nie wiemy, jakie wypowiadał słowa do swojego Ojca w Niebie. Czy była to oficjalna modlitwa czy może spontaniczne uwielbienie, błogosławieństwo, a może modlitwa wstawiennicza za lud? Słowo mówi jednak wyraźnie, że po Jego modlitwie "otworzyło się niebo" (por. Łk 3,21). Jezus często też oddalał się, by się pomodlić. Budzi to we mnie refleksję, czy wystarczająco dbam o taki czas sam na sam z Nim? A czy Ty szukasz sposobów na rozmowę z Ojcem? Na karmienie się Jego Słowem, medytację, modlitwę, która otworzy Twoje serce? S. Bożena Maria Hanusiak stworzyła dla nas książkę, która jest pewnego rodzaju narzędziem, szkołą biblijnej modlitwy. Dzięki fragmentom Pisma Świętego, rozważaniom i słowom Jezusa kierowanym do nas możemy nawiązać jeszcze bliższą więź z Bogiem. Modlitwa osobista sprawia, że wzrastamy, czuwamy, trwamy. Panie, rozmiłuj mnie w... Modlitwie, która otwiera Niebo!

Bóg stwarza nam różne możliwości na spotkanie z Nim. Takim łącznikiem między niebem, a ziemią jest m.in. modlitwa, która komunikuje nasze myśli, wołania, intencje. I choć czasem nasze modlitwy nie zostają wysłuchane natychmiast i wydaje nam się, że Bóg nie błogosławi nam, tak JAK MY byśmy tego chcieli... to PO COŚ to robi.

Warto nie tracić wiary! Nie zniechęcać się, nie gasić ducha!

W Piśmie Świętym o modlitwie przeczytamy:

"Zawsze się radujcie, nieustannie się módlcie, za wszystko dziękujcie, bo taka jest względem was wola Boga w Chrystusie Jezusie. Ducha nie gaście, proroctw nie lekceważcie, wszystko sprawdzajcie, co dobre, przyjmujcie, od każdej postaci zepsucia trzymajcie się z dala" 
(1 Tes 5,16-22)

Tempo życia i nasza niustanna gonitwa między domem, pracą, obowiązkami często są powodem doświadczania przez nas pustki, lęku, duchowej suszy. Jak odnaleźć równowagę i niezaniedbywać naszej relacji z Bogiem?

S. Bożena Maria Hanusiak – pustelnica, autorka codzienników, m.in. Maryja mówi do Ciebie, Serce Jezusa mówi do Ciebie, Duch Święty mówi do Ciebie – dzieli się z nami rozważaniami o modlitwie, które swoją głębią poruszą nasze serca. Dzięki jej cennym przemyśleniom w odniesieniu do danych fragmentów słowa Bożego, nasze codzienne spotkania z Bogiem mogą stać się jeszcze bardziej owocne. 

Modlitwa, która otwiera niebo jest duchowym dziennikiem, w którym oprócz medytacji zawarto cytaty z Pisma Świętego, słowa Jezusa skierowane do czytelnika oraz nauki o modlitwie zaczerpnięte z ojców pustyni, ojców Kościoła i starożytnych duchowych mistrzów. Warto podkreślić, że książka jest wyjątkowo pięknie wydana - z estetycznymi grafikami i przyciąfającą oko okładką. 

To, co szczególnie lubię w codziennikach s. Bożeny Marii Hanusiak to nieustanna motywacja czytelnika do otwierania Biblii i pracy ze Słowem. Krókie cytaty sprawiają, że mamy ochotę sięgnąć po dłuższe fragmenty, zobaczyć szerszy kontekst, przesłanie. Dla osób, które potrzebują wsparcia właśnie w takim wymiarze - to idealne rozwiązanie, by aktywniej spędzać czas na medytacji Jego żywego Słowa.

Książka Modlitwa, która otwiera niebo to idealny przewodnik po modlitwie osobistej, która przyda się zarówno nam, jak i naszym bliskim. Codziennik ten z pewnością będzie motywacją do częstszych i regularnych spotkań z Panem. Z biegiem czasu odkryjemy, że modlitwa prawdziwie przemienia nasze serca - jest uzdrawiająca, uwalniająca. Tak bardzo nam wszystkim potrzebna. 

Może właśnie ta publikacja będzie Twoim wyborem na świąteczny upominek dla bliskiej osoby?
SZCZEGÓŁY KSIĄŻKI:
Autor: s. Bożena Maria Hanusiak
Liczba stron: 360
Oprawa: broszurowa ze skrzydełkami
Data premiery: 22.11.2023
Wydawnictwo: Wydawnictwo Esprit

0 komentarzy

Prześlij komentarz

Dziękuję za zostawienie komentarza na moim blogu.