28 gru 2023

EWANGELIA DLA DZIECI 2024 - KS. ANDRZEJ MUŃKO

Pewnie nie raz zastanawialiście się, jak bardziej zainteresować swoje pociechy niedzielną Mszą Świętą - czytaniami, które pojawią się w trakcie, Słowem, które warto zapamiętać na dłużej? Już wiele książek pojawiło się na moim blogu, które uczą i zachęcają najmłodszych do lektury Pisma Świętego, natomiast jest jedna taka propozycja, która odnosi się do Ewangelii na każdą niedzielę i święto w danym roku. Mam na myśli oczywiście Ewangelię dla dzieci, która na rynku wydawniczym pojawia się od czterech lat i stanowi ogromną pomoc dla rodziców, by w zrozumiały dla dzieci sposób przedstawić morał z niedzielnych czytań, które słyszą podczas Mszy Świętej. Dzięki tej publikacji nie tylko miło spędzamy czas z naszymi dziećmi, ale przede wszystkim, dzięki przeróżnym zadaniom, zagadkom, aktywnościom, w które muszą zaangażować się młodzi czytelnicy, możemy obserwować ich duchowy rozwój i żywe zainteresowanie słowem Bożym. Jesteście gotowi na kolejny rok przygód z bohaterami Ewangelii? 

Ewangelia dla dzieci to publikacja, która już czwarty rok z rzędu pojawia się na rynku wydawniczym dzięki Edycji Świętego Pawła. Jej bohaterami jest para bliźniaków: Zuzia i Antek, którzy poznają słowo Boże od najmłodszych lat. W tym roku autor, ks. Andrzej Muńko, zmienił nieco formę treści i zamieścił w książce listy wymieniane pomiędzy babcią Kasią, która ewangelizuje swoich wnuków aż z Kanady, a Zuzią i Antkiem - wspomnianych już wcześniej. Babcia opowiada wnukom przeróżne historie, dzieląc się swoim doświadczeniem, ciekawostkami, wydarzeniami z życia, wplatając w to biblijne przesłania. 

W książce znajdziemy teksty i czytania na wszystkie niedziele i święta w roku 2024, odnośniki do Biblii, różne historie z życia rodzeństwa i babci Kasi, które niosą za sobą cenny morał i odniesienie do słowa Bożego. Młody czytelnik ma także do wykonania przeróżne zadania - krzyżówki, zagadki, kolorowanki. Teraz, gdy Matylda ma już prawie 6 lat, a Mikołaj 4, myślę, że to idealny wiek, by ze zrozumieniem dzieci przyswajały treści tej książeczki, aktywnie biorąc udział w rozwiązywaniu poleceń.


Moje dzieci bardzo przepadają za wszelkiego rodzaju kolorowankami, zeszytami ćwiczeń, książeczkami z zadaniami do wykonania, naklejkami czy łamigłówkami, dlatego widząc książkę, w której wymaga się od nich pewnej aktywności, już czują duże zainteresowanie treścią. Kolorowa szata graficzna, estetyczne i miłe dla oka rysunki również zachęcają, by choć na chwilę przenieść się do świata biblijnych wydarzeń. Warto dodać, że Ewangelię dla dzieci możecie kupić także w wersji z twardą oprawą i tasiemką. Idealny pomysł na prezent dla małych czytelników!
Przyznam, że przeglądając książkę, by zerknąć, co czeka nas w 2024 roku, sama poczułam ekscytację na tą naszą wspólną przygodę! 

To jak? Gotowi na fascynującą drogę, na której Wy i Wasze pociechy spotkacie, poznacie i pokochacie Pana Jezusa?
SZCZEGÓŁY KSIĄŻKI:
Autor: ks. Andrzej Muńko
Liczba stron: 272
Oprawa: broszurowa
Data premiery: 2023
Wydawnictwo: Edycja Świętego Pawła

0 komentarzy

Prześlij komentarz

Dziękuję za zostawienie komentarza na moim blogu.