15 lis 2020

MARYJA MÓWI DO CIEBIE - S. BOŻENA MARIA HANUSIAK

Do końca roku kalendarzowego pozostało niecałe siedem tygodni. Zacznie się teraz okres podsumowań oraz planów na kolejny rok. I chociaż obecny rok, 2020, przez trwającą wciąż pandemię zaliczyć można do tych niespokojnych, zagadkowych, może nawet dziwnych czasów to warto wyciągnąć wnioski z nowych doświadczeń i w kolejnym roku od samego początku starać się zadbać o swój wewnętrzny spokój. Myślę, że trudności, z którymi przyszło się nam zmierzyć, stres, z jakim wciąż mamy do czynienia oraz niepokój o nas, o zdrowie naszych najbliższych z pewnością zbliżył nas do wiary. Potrzeba duszy i serca naturalnie pogłębiła w nas apetyt na bliższą relację z Bogiem. Sama zaobserwowałam u siebie większą potrzebę modlitwy, wyciszenia i spędzania czasu ze Słowem oraz różańcem. Ta ostatnia forma modlitwy, Różańcowa, jest mi szczególnie bliska. Lubię w ten sposób czuć obecność Maryi, docierać za Jej pośrednictwem do Jezusa. Nawiązując do nadchodzącego roku i Matki Bożej, chcę wam pokazać ciekawą propozycję lektury, dzięki której jeszcze bliżej będziemy mogli zaprzyjaźnić się z Matuchną. "Kto ma uszy do słuchania, niech słucha" (Mk 4,9) - a usłyszy, że każdego dnia Maryja mówi do Ciebie.

Maryja mówi do ciebie autorstwa s. Bożeny Marii Hanusiak to codziennik, zawierający przesłania Matki Bożej oraz cytaty z Biblii. Słowa Niebieskiej Matki na każdy dzień pozwolą nam otworzyć nasze serca na miłość, spokój, troskę, przyjaźń. Za sprawą Maryi będzie nam łatwiej mierzyć się z problemami dnia codziennego, śmielej będziemy stawiać czoła nowym wyzwaniom i z ufnością powierzać Jej nasze sprawy. Ona się tym zajmie, aby nasze troski i radości, którymi będziemy się z Nią dzielić trafiały za Jej wstawiennictwem do Boga. Przecież ona wiernie dotrzymywała kroku swojemu Synowi, była Mu towarzyszką, od poczęcia po krzyż. Kto, jak nie Matka, może lepiej znać swoje dziecko? A Matka Boża jest Matką nas wszystkich, jak sama podkreśla.


W tym pięknie wydanym dzienniku znajdziemy dobre słowo od Matki Bożej. Ona mówi wprost do nas, zwraca się do nas jak w normalnej rozmowie, co jest dla nas, czytelników, osób wierzących bardzo niezwykłe:

Pragnę, abyś żył Bożą radością! (s. 9)

Zabiegam, aby każde z moich dzieci mogło znaleźć się w niebie. Jestem Matką was wszystkich. (s. 21)

Nie pozwalaj, aby targały tobą niepokoje. Oddawaj je w moje ręce. (s. 40)

Moje dziecko, zawsze miej nadzieję na ostateczne zwycięstwo. Pokładaj ufność w Bogu. (s. 71).


Do każdego tekstu mamy dopasowany cytat z Pisma Świętego oraz krótki komentarz z przesłaniem. Wszystko to stanowi spójną całość, tak bardzo potrzebną każdego dnia. Gdy czytamy jak Matka Boża zwraca się do nas, można poczuć ciepło na sercu. Udziela się Jej spokój, opanowanie, zaufanie Bogu. Gdy tylko zobaczyłam, że autorką tego dziennika jest s. Bożena Maria Hanusiak, od razu skojarzyłam ją z Modlitewnikiem do św. Józefa, który tak bardzo lubię. Ostatnio nawet wróciłam do niego przy okazji czytania książki Trzeci. Jak św. Józef ratuje Kościół. S. Bożena potrafi oddać czułość w prostych słowach i sprawia, że można bardzo polubić się ze świętymi, do których się modlimy z pomocą jej książek. 


Codziennik Maryja mówi do ciebie to idealny pomysł na świąteczny prezent. Jeśli znacie kogoś, kto w swoim codziennym życiu mocno odczuwa obecność Maryi, jest jej szczególnie bliska i z ufnością powierza swoje sprawy Jej sercu to koniecznie pamiętajcie o tej wspaniałej książce. Można bliskiej osobie sprawić radość, a jednocześnie zapewnić dobre, pełne matczynej miłości i spokoju słowo na każdy dzień, a właśnie takiego prostego, dobrego gestu czasem najbardziej nam brakuje. SZCZEGÓŁY KSIĄŻKI:
Autor: s. Bożena Maria Hanusiak
Liczba stron: 416
Oprawa: zintegrowana
Data premiery: 20.10.2020
Wydawnictwo: Wydawnictwo Esprit

0 komentarzy

Prześlij komentarz

Dziękuję za zostawienie komentarza na moim blogu.