5 sty 2021

CODZIENNIKI DUCHOWE NA KAŻDY ROK (NIEDATOWANE)

Co powiecie na takie postanowienie, aby w tym roku każdego dnia, a przede wszystkim sumiennie  i systematycznie, czerpać inspirację duchową z różnych pokrzepiających codzienników? Z doświadczenia napiszę, że takie rozwiązania bardzo dobrze się sprawdzają. Poświęcamy na lekturę z Bożym przesłaniem dosłownie kilka minut dziennie, dawkując sobie treści, a w rezultacie nie dość, że karmimy się duchowo to na koniec roku możemy spokojnie doliczyć taką książkę do naszej listy lektur przeczytanych. Nowy Rok daje nam możliwość rozpoczęcia czytania codzienników od samego początku, więc z wielką ochotą chciałabym się z wami podzielić tego typu lekturami, z których sama będę ponownie korzystać. Do kilku wracam ponownie, inne rozpoczynam po raz pierwszy. Osobiście uwielbiam takie rozwiązania, ponieważ każdego dnia dawkujemy sobie dobre słowo, które pokrzepia, daje nadzieję, mobilizuje do modlitwy. Każdy z nas może wybrać coś dla siebie - myśli ulubionego świętego, cytaty kierowane do małżeństw, fragmenty Pisma Świętego, krótkie modlitwy. Jestem przekonana, że znajdziesz tutaj coś dla siebie.


EDYCJA ŚWIĘTEGO PAWŁA

Wydawnictwo ma w swojej ofercie kilka propozycji lektur dedykowanych na każdy dzień roku. Wcześniej pisałam wam o Ewangelii na rok 2021 - dla dorosłych oraz dzieci, o których możecie poczytać TUTAJ - a teraz wybrałam kilka propozycji niedatowanych. 


Codziennik Dzień dobry ze św. Ojcem Pio zawiera myśli na każdy dzień roku. Jeśli chociaż odrobinę znacie tego świętego, zapewne wiecie, że jego słowa przynoszą ukojenie, dają nadzieję, rozpraszają cienie wątpliwości. Dobrze jest rozpocząć dzień wplatając w niego odrobinę światła. Książeczka jest bardzo praktyczna, podręczna, gdyż wydana jest w kieszonkowym formacie. Wszystkie cytaty mają oznaczenie skąd są zaczerpnięte, zatem jeśli dana myśl wyjątkowo ci się spodoba, możesz pokusić się o sięgnięcie do źródła.

Możecie ją kupić TUTAJ.Prymas Tysiąclecia, człowiek o ogromnej wrażliwości na sprawy ludzkie przypomina nam, że niekoniecznie czas to pieniądz. Czas to miłość. Dobre słowo, które nawiązuje do tej myśli pozwala nam zatrzymać się, zastanowić, co w życiu jest najważniejsze. Jakimi wartościami się kierować, skąd czerpać siły do pracy i pokonywać wszelkie trudności. Myśli Kard. Stefana Wyszyńskiego towarzyszą nam w małej, zgrabnej, kieszonkowej książeczce w twardej oprawie. Plusem jest wstążeczka do zaznaczania, na której stronie aktualnie się zatrzymaliśmy. Każdy miesiąc rozpoczyna się zdjęciem kardynała z różnych etapów jego życia.

Codziennik możecie nabyć TUTAJ.Niedatowane kalendarze z dobrymi myślami na całe 365 dni w roku z Edycji Świętego Pawła są już  dość popularne. Wygodne w użytkowaniu, cieszące oko, praktyczne, a przede wszystkim ubogacające treścią. Na ten rok mam dwa rodzaje: We dwoje przed 365 dni z cytatami z różnych źródeł oraz Radość nadziei przez cały rok z myślami ks. Jana Twardowskiego. Możemy postawić taki kalendarz w ulubionym miejscu w naszym domu i codziennie przekładać kartkę, ciesząc się pozytywną myślą każdego dnia. Najbardziej cieszę się na dobre słowo kierowane do NAS - do mnie i mojego męża. Postawimy sobie ten codziennik na komodzie w sypialni. 

Jest sporo rodzajów tego typu książeczek upominkowych na stronie Wydawnictwa, zatem odsyłam do zakładki TUTAJ.

STACJA7

Tutaj moje ukochane książki, do których wracam ponownie. Korzystałam z nich w ubiegłym roku i w tym również z wielką chęcią będę się w nich zaczytywać. Szusta rano ma krótkie teksty przypisane do różnej tematyki - interpretacje fragmentów Pisma Świętego, znanych ludzi, filmów, mądrości z sieci, myśli świętych i inne. O. Szustak pokazuje, że wszędzie możemy znaleźć dobro. Lekkie pióro i pouczający morał - to jest to, co cenię sobie u tego autora. 

Szustą rano możecie kupić TUTAJ - warto poszperać na stronie i zakupić tę pozycję w jakimś korzystnym pakietem, np. z Modlitewnikiem Weź i się módl.Modlitewnik Weźi się módl zawiera cytat z Biblii na każdy dzień, jego rozważanie, krótką modlitwę oraz komentarz. Każdy dzień wyróżnia słowo klucz pochodzące po prostu - z naszej codzienności. "Początek, zwątpienie, tęsknota, drogowskaz, szemranie, imię...". Fragmenty z Pisma Świętego są zinterpretowane przez 100 kapłanów, modlitwy opracowane przez siostry zakonne. To jeden z moich ulubionych modlitewników, zdecydowanie pogłębia w nas chęć sumiennego, codziennego kontaktu z Bogiem.

Jeśli nie chcecie kupować go w pakiecie z Szustą rano, to polecam z pysznymi krówkami w lnianej sakiewce - TUTAJ.


WYDAWNICTWO ESPRIT

Jeśli jesteście na bieżąco z moimi wpisami to na pewno czytaliście już post, w którym dokładnie opisywałam codziennik Maryja mówi do Ciebie autorstwa s. Bożeny Marii Hanusiak. Recenzję znajdziecie TUTAJ. Przypominając po krótce - książka zawiera słowa Maryi na każdy dzień roku, cytat z Biblii i krótki komentarz. Piękne wydanie z rozczulającym wizerunkiem Matko Bożej z Dzieciątkiem na okładce.

Możecie zaopatrzyć się w ten codziennik TUTAJ, aktualnie jest w dość dużej promocji na stronie Wydawnictwa.Każda z powyższych książek pozwoli nam na codzienny rachunek sumienia, chwilę skupienia i rozważania Słowa. Pytanie, która opcja jest ci aktualnie najbliższa. Cokolwiek wybierzesz, uczynisz swój dzień bogatszym w duchowe treści i otworzysz swoje serce na Boga.

0 komentarzy

Prześlij komentarz

Dziękuję za zostawienie komentarza na moim blogu.