28 gru 2020

SŁOWO NA KAŻDY DZIEŃ. EWANGELIA 2021 - DROGA, PRAWDA I ŻYCIE ORAZ EWANGELIA DLA DZIECI 2021

Nic tak nie zbliża nas do Boga jak uważne czytanie Ewangelii. Zaczytywanie się w Słowie Bożym przemienia nasze życie, uwrażliwia nas, sprawia, że zaczynamy dostrzegać więcej. Warto robić to systematycznie, w skupieniu i ciszy, tak, aby uważnie przyjmować do serca to, co chce przekazać nam Pan. Mam dla ciebie propozycję czytania Słowa. Możesz skorzystać z własnej Biblii lub przygotowanej dla ciebie Ewangelii na dany rok z dziennymi czytaniami. Edycja Świętego Pawła zadbała także o duchowy rozwój twojego dziecka. Ewangelia dla dzieci 2021 to nowość, która pozwoli ci spędzić nie tylko miło czas z twoją pociechą, ale także pomoże ci przyzwyczajać dziecko do boskiego kwadransa ze Słowem Bożym. Wszystko oczywiście w odpowiedni dla malucha sposób. Przyłączycie się do wspólnego czytania? 

Ostatnio poruszyłam temat czytania Biblii według planu zawartego w Biblii dla Kobiet - Biblia w 365 dni. Nie sądziłam, że tyle osób dołączy do tego małego wyzwania ze Słowem Bożym. Dziennie do przeczytania są średnio dwa rozdziały, więc jest to idealna ilość do spędzenia kwadransa z Pismem Świętym każdego dnia. Jeśli nie posiadasz Biblii dla Kobiet - nie martw się. Nie musisz mieć specjalnej Biblii, aby czytać zgodnie z tym podziałem. Możesz zaopatrzyć się w taki plan czytania osobno i posiłkować się nim opierając się na Biblii, którą masz w domu. Kupisz go TUTAJ.Prócz tej rozpiski chciałabym ci jeszcze zaproponować dzienne czytania z komentarzem biblijnym oraz propozycją krótkiej modlitwy inspirowanej Słowem Bożym. Wydawnictwo Edycja Świętego Pawła zadbało o nowe wydanie Ewangelii na 2021 r. Miałam już okazję korzystać z tej pięknej książki na rok 2019 i uważam, że jest to idealna lektura z fragmentami Słowa Bożego, która może zachęcić cię do szerszego spojrzenia na Pismo Święte. Jestem przekonana, że jeśli zdecydujesz się poświęcać kwadrans w ciągu całego dnia na czytanie tych fragmentów to za jakiś czas sięgniesz do źródła i zaczytywanie się w Biblii będzie dla ciebie czymś naturalnym i po prostu - przyjemnym.


Jeśli chodzi o informacje techniczne, Edycja Świętego Pawła zawsze wydaje tę książeczkę w czterech opcjach do wyboru. Mamy możliwość kupna małego wydania w twardej lub miękkiej oprawie lub dużego formatu, również w okładce miękkiej lub twardej. To, którą wersję wybierzesz dla siebie, zależy od twoich preferencji. Kiedyś miałam mały format, kieszonkowy, bo myślałam, że będę mieć tę Ewangelię częściej w plecaku niż na nocnym stoliku, a okazało się odwrotnie. Zatem na ten rok wybrałam większy format, z wyraźniejszą, większą czcionką bo zapewne dalej będę zaczytywać się w codziennym słowie na "dzień dobry" lub na "dobranoc". Jeśli jednak masz chwilę czasu np. jadąc do pracy w autobusie lub w przerwie od pracy przy kawie to mniejszy format może być dla ciebie wygodniejszy, lżejszy i bardziej podręczny. 

MOŻESZ ZAMÓWIĆ:
- mały format w miękkiej oprawie TUTAJ,
- mały format w twardej oprawie TUTAJ,
- duży format w miękkiej oprawie TUTAJ,
- duży format w twardej oprawie TUTAJ,
- E-book TUTAJ.

Prócz dziennych czytań w Ewangelii na dany rok znajdziemy także teksty modlitw na różne okazje, święta i wspomnienia liturgiczne, Kompletę - modlitwę na zakończenie dnia oraz na marginesie informację z fragmentami innych czytań, do których możemy sami zerknąć w Piśmie Świętym. Takie dodatkowe teksty mogą nam pozwolić lepiej zrozumieć cały kontekst Słowa Bożego, które mówi do nas danego dnia. 


Ewangelia dla dzieci na 2021 rok
to książka, której bohaterami są bliźniaki: Zuzia i Antek, które starają się poznawać słowo Boże od najmłodszych lat. W książce znajdziemy teksty i czytania na wszystkie niedziele i święta w roku 2021, odnośniki do Biblii, różne historie z życia rodzeństwa, które niosą za sobą morał i biblijne przesłanie. Młody czytelnik ma także do wykonania przeróżne zadania - krzyżówki, zagadki, kolorowanki. I chociaż ta książka jest dla nieco starszych dzieci, to ja z chęcią podejmę się próby, aby uczyć moją 2,5 letnią Matyldę czym jest boski kwadrans. Nawet jeśli będzie jeszcze z tego mało przyswajać to dla mnie samo spędzanie wspólnie czasu ze Słowem Bożym to ogromna radość.Książka jest pięknie wydana. Kolorowe ilustracje, duża czcionka, przyjazne teksty, mądre zadania. Wszystko dostosowane pod młodego czytelnika tak, aby zachęcić go do tej ciekawej lektury. Możecie ją zamówić TUTAJ.

Co sądzicie o takich propozycjach czytania Ewangelii? 0 komentarzy

Prześlij komentarz

Dziękuję za zostawienie komentarza na moim blogu.