30 gru 2023

MODLITWY NA KAŻDY CZAS #365 - S. BOŻENA MARIA HANUSIAK

Z doświadczenia moich wczesnych poranków, by spotkać się z Panem na modlitwie i rozważać słowo Boże, mogę się podzielić taką myślą, że jeśli rzeczywiście robimy coś systematycznie i sumiennie to prawdziwie zaczynamy czerpać z tego radość i widzimy tego dobre owoce, jakim jest nasz duchowy rozwój i pielęgnowanie wartościowych nawyków. Oprócz modlitwy osobistej, podczas której prosimy, błagamy, dziękujemy, a czasem po prostu trwamy w ciszy przy Nim, możemy posiłkować się różnymi modlitewnikami, rozważaniami na każdy dzień, które jeszcze bardziej pomogą nam otworzyć się na Jego działanie. Osobiście, lubię takie rozwiązania, ponieważ każdego dnia dawkujemy sobie Boże treści, dobre słowo, które pokrzepia, daje nadzieję, mobilizuje do działania. Spieszę zatem z pokazaniem Wam przepięknego codziennika, który może towarzyszyć Wam na modlitwie już od początku nowego roku!


Modlitwy na każdy czas to kolejna propozycja codziennika przygotowanego przez s. Bożenę Marię Hanusiak, pustelnicę, której publikacje pewnie wielu z Was są już dobrze znane. W książce, oprócz krótkich rozważań do wybranych sytatów z Pisma Świętego, znajdziemy obszerną modlitwę, która z pewnością przybliży nas do naszego Pana. Medytacje nawiązują do miłosierdzia, nadziei, Serca Jezusa, ojcowskiej troski, miłości bezgranicznej. Słowa skierowane do nas dają ogromny pokój serca i wdzięczność za każdą sytuację, w której obecnie w naszym życiu się znajdujemy. 

W dzisiejszych czasach, kiedy ilość obowiązków i tempo życia skutecznie potrafią nas przytłoczyć, warto dbać o każdą chwilę spokojnej modlitwy. Publikacje takie jak ta, są pomocne w pogłębianiu naszej relacji z Bogiem. 
Zostawiam do wglądu kilka cytatów z modlitw:

"Bądź błogosławiony, mój Zbawicielu, bo odkupiłeś mnie za najwyższą cenę. Pomóż mi uwielbiać Cię za nieogarnione miłosierdzie, które mi okazałeś i wciąż okazujesz, przygarniając do siebie";

"Ucz mnie całym sercem zwracać się do Ciebie, mój Ojcze, w zaufaniu i prostocie, że mnie słyszysz i miłujesz, bo jestem na wieki Twój";

"Panie, Ty leczysz, wyzwalasz od skalania duchempychy i przyoblekasz w pokorę, w której masz upodobanie";

"Dziękuję Ci, Panie, za Twoją miłość, gotową przebaczyć mi każde zło, zanim Cię o to poproszę. Dziękuję Ci, że Ty zawsze pierwszy wyciągałeś swoje miłosierne ramiona, aby mnie przygarnąć, ilekroć oddalałem się od Ciebie".S. Bożena Maria Hanusiak nieustannie motywuje nas do otwierania Biblii i pracy ze Słowem. Krótkie cytaty sprawiają, że mamy ochotę sięgnąć po dłuższe fragmenty, zobaczyć szerszy kontekst, przesłanie. Dla osób, które potrzebują wsparcia właśnie w takim wymiarze - to idealne rozwiązanie, by aktywniej spędzać czas na medytacji Jego żywego Słowa.

Warto zwrócić uwagę na piękne wydanie w oprawie zintegorwanej, z tasiemką, w wygodnym rozmiarze zachęcającym do zabierania modlitewnika ze sobą przy okazji każdego dłuższego wyjazdu. Czy muszę dodawać, że odcienie mięty/turkusu to moje ukochane kolory? Przyznam, że idealnie codziennik uzupełnia się z Biblią dla kobiet, nie tylko ze względów estetycznych, a samej zachęty do szerszej lektury rozważanego fragmentu biblijnego.

Aż chce się napisać... Poczuj miętę do Słowa... i codziennego dialogu z Panem!

SZCZEGÓŁY KSIĄŻKI:
Autor: s. Bożena Maria Hanusiak
Liczba stron: 408
Oprawa: zintegrowana
Data premiery: 2023
Wydawnictwo: Edycja Świętego Pawła

0 komentarzy

Prześlij komentarz

Dziękuję za zostawienie komentarza na moim blogu.