21 paź 2023

KALENDARZ 2024. NAJPIĘKNIEJSZE SŁOWA O MATCE BOŻEJ

Osoby, które lubią dobrą organizację pracy, planowanie zadań, budżetu, wszelkiego rodzaju zapiski mają przed sobą najlepszy czas na wybranie kalendarza, który będzie towarzyszył im w kolejnym roku. Jesienią pojawia się na rynku wiele ciekawych propozycji, często z opcją zakupu w niższej cenie, zatem - warto się powoli rozglądać. Zarządzanie czasem pomaga w lepszej organizacji codzienności i wyrabianiu różnych nawyków, także tych związanych z rozwojem duchowym. W tym roku Wydawnictwo Esprit przygotowało dla nas dwie propozycje praktycznego i pomocnego terminarza:  jeden zawiera najpiękniejsze myśli o Matce Bożej autorstwa Świętych i doktorów Kościoła, w drugim z kolei znajdziemy myśli o aniołach, które zebrał ks. Marcello Stanzione, znany i ceniony angelolog. W tym wpisie pokażę Wam terminarz z refleksjami dotyczącymi Matki Bożej. Jeśli, tak samo jak ja, lubicie kalendarze z boskim akcentem, pokrzepiającymi cytatami i miejscem na własne notatki, może to być ciekawa propozycja także dla Was. INFORMACJE TECHNICZNE

Podział został zachowany podobnie jak w poprzednich wydaniach kalendarza. Na każdej stronie znajdziemy dwa dni tygodnia z miejscem na notatki własne, jedynie niedziela daje szersze pole do "popisania" i przeznaczono na zapiski całą stronę. Każdy dzień ma swoją wybraną myśl, informacje o wspomnieniu liturgicznym, imieninach oraz oznaczenia czytań z dnia siglami biblijnymi. 

Poszczególne miesiące rozpoczynają się miejscem na zaplanowanie kolejnych czterech tygodni, biorąc pod uwagę cele, które chcielibyśmy zrealizować. Mamy tu rozwój duchowy, dom, pracę i relacje. Na samym końcu mamy także kilka stron na notatki. Nie zabrakło również tasiemki do oznaczania storn, która bardzo ułatwia organizację i odszukiwanie bieżącego dnia.
PRZYKŁADOWE CYTATY Z KALENDARZA 2024:

"Zbawienie świata rozpoczęło się przez Maryję i przez Maryję musi się dopełnić"

"Maryja mówi: Zawsze obdarzam cię zrozumienie. Nie ma takiej trudności, której nie mogłabym zaradzić"

"W Maryi Jezus oddał Ojcu swemu chwałę nieskończoną, jakiej Ten nigdy nie odebrałby od ludzi"

"Maryja mówi: moje ramiona otwarte są dla wszystkich, moje serce jest pełne miłości, a mój Syn czeka na to, by powitać Cię w niebie"

"Tam, gdzie jest Maryja, tam powraca się do domu"Oczywiście, jak zwykle w miesiącach, które powoli zbliżają nas do końca roku, robię sobie krótki rachunek sumienia z tych wszystkich moich wielkich planów z początku roku, kiedy obiecywałam sobie sumienne prowadzenie dzienników, notatek, zapisków. Planer, z którym rzeczywiście się nie rozstaje to mój skórzany Filofax, w którym planuję poszczególny tydzień i zabieram go ze sobą do torebki. Drugi to terminarz z różnymi zapiskami związanymi z przedszkolnymi wyjściami, zajęciami dzieci, wizytami w placówkach. Ten, widoczny na zdjęciach, chciałabym przeznaczyć na wpisywanie wszystkich książek do recenzji, zapisywania z nich ważnych dla mnie cytatów. Na Dziennik lektur w tym roku zabrakło mi czasu i zapału, więc takie minimalistyczne rozwiązanie może być dla mnie najlepszym rozwiązaniem. Z uwagi na fakt, że kalendarz jest pięknie wydany, moim zdaniem jest także dobrym pomysłem na prezent dla bliskiej nam osoby.Jak widać, terminarz ten jest nie tylko narzędziem do dobrego planowania zadań na dany dzień, ale również inspiracją do tego, by Matka Boża była nam bliska przez cały rok, a nie tylko w dwóch szczególnych miesiącach maryjnych, takich jak maj czy październik. 

Przez Maryję do Jezusa... każdego dnia.


SZCZEGÓŁY KALENDARZA:
Oprawa: zintegrowana
Ilość stron: 304
Premiera: 30.08.2022
Wydawnictwo: Wydawnictwo Esprit


0 komentarzy

Prześlij komentarz

Dziękuję za zostawienie komentarza na moim blogu.