3 maj 2022

PROPOZYCJE UPOMINKÓW Z OKAZJI PIERWSZEJ KOMUNII ŚWIĘTEJ

W odpowiedzi na Wasze pytania postanowiłam w jednym miejscu zebrać kilka propozycji upominków z okazji Pierwszej Komunii Świętej. Myślę, że nie zaskoczę Was jakoś szczególnie! Wybrałam same wartościowe i ubogacające duszę rzeczy, które mogą służyć nawet całe życie. Ponieważ najważniejszym darem dla dziecka jest przyjęcie Pana Jezusa, to  dobrze jest by bliscy, towarzyszący podczas tej uroczystości, podarowali dziecku prezent, który będzie służył rozwojowi wiary, budowaniu relacji z Bogiem. Oto kilka przykładów takich upominków.


MEDALIK

Często wybieramy przez rodziców chrzestnych i dziadków. Mam nadzieję, że nigdy ta tradycja nie minie na poczet wymyślnych zabawek i smartfonów! Złoty łańcuszek i medalik to jeden z najpiękniejszych upominków, jakie dziecko może otrzymać od bliskich w tak ważnym dniu. Może to być medalik z Matką Bożą, krzyżyk, a także z wizerunkiem świętego, który jest imiennikiem dziecka.RÓŻANIEC

Zawsze niezawodny! Z resztą na samej uroczystości dzieci otrzymują swój różaniec, który będzie pamiątką na długie lata. Zwykle są one z białymi paciorkami - możemy pokusić się o bardziej kolorowy, z naturalnego kamienia. Upominek pielęgnujący modlitwę i miła dla oka. Ten ze zdjęcia kupicie u Dominiki - Taniec i różaniec.

IKONA

Tu przykładowo na zdjęciu ikonka Jezusa z Przyjacielem. Często wybierany jest także wizerunek Jezusa Dobrego Pasterza - lub dowolnie wybrany przez bliskich. To prezent na lata, na którym możemy także umieścić własną dedykację. Ikony pisane na drewnianej desce są droższe, gdyż są wykonywane ręcznie, często ozdabiane złotem, więc sam materiał jest kosztowny. Są jednak jeszcze inne możliwości - ikony nadrukowane na drewno. Każdy wybierze zgodnie z zasobnością portfela :)

Ikony pisane ręcznie polecam u Dominiki - Pod Skrzydłami. Poniżej ikona św. Rity spod jej ręki.

KSIĄŻKA Z BOSKIM AKCENTEM

Dwie propozycje książkowe, które już pokazywałam na swoim blogu, ale jeśli ktoś trafił tu dopiero przez ten wpis - przypomnę o nich. Święci na każdy dzień to lektura na cały rok, która pozwala dziecku poznawać świętych orędowników. Wiele ciekawostek, cytatów z Pisma Świętego, pięknych ilustracji i krótkich modlitw. Przepięknie wydana książka z dodatkową okładką pierwszokomunijną, którą można ściągnać jeśli tę pozycję chcemy podarować dziecku z innej okazji.

Więcej o tej książce pisałam TUTAJ.


Kolejna godna uwagi propozycja książkowa to Biblia młodego detektywa od Edycji Świętego Pawła. Uczy uważności, obcowania ze Słowem, dziecko poznaje wiele ciekawostek związanych z postaciami i miejscami biblijnymi. Idealna do spędzania czasu z rodzicami, napisana zrozumiałym dla pociechy językiem. Dzięki minikomiksom młody czytelnik wprowadzany jest w tematykę rozdziału. Plusem są fragmenty z Pisma Świętego, co uczy dziecka słownictwa prosto z Biblii.

Więcej o tej książce pisałam TUTAJ.BIBLIA W KOMIKSIE

Komiksowa adaptacja Biblii ukazuje prawdziwe i rzeczywiste słowo Boże w niezwykle atrakcyjnej formie artystycznej. Biblia. Boża historia od Początku po Wieczność składa się z opowieści zaczerpiniętych ze Starego, jak i Nowego Testamentu, których łącznie mamy aż 169! Historie te dają efekt naprawdę ciekawego Bożego filmu akcji. Wszystkie oznaczone zostały odpowiednim siglum biblijnym, znajdującym się na każdej stronie tego wyjątkowego komiksowego wydania Pisma Świętego, dzięki czemu szybciej odszukamy jego cały fragment u źródła, jeśli tylko zapragniemy doczytać bardziej szczegółowo przedstawione wydarzenia oraz dialogi. 

Biblia. Boża historia od Początku po Wieczność to doskonała lektura nie tylko dla dzieci i młodzieży, ale także dla dorosłych. To świetna inspiracja do wspólnego spędzania czasu w gronie całej rodziny. Nie ma nic lepszego przed snem, jak kilka stron wartościowej lektury! Publikacja ta jest idealną propozycją na upominek z okazji Pierwszej Komunii Świętej czy wszelkich innych sposobności, kiedy to możemy naszym pociechom sprawić piękny prezent.

Więcej zdjęć tego wydania znajdziecie we wpisie TUTAJ.KOMIKS DLA FANÓW SERIALU "THE CHOSEN"

Pozostając przy tematyce komiksów, kolejną propozycją jest publikacja dla fanów serialu "The Chosen"... i nie tylko!

Pierwszy sezon „The Chosen”, "Wybrani", przenosi nas do Kafarnaum, miasta na północy Izraela. To właśnie tam poznajemy historie uczniów Jezusa, którzy stają się naocznymi świadkami dokonywanych przez niego cudów. Każdy z nich ma w swoim życiu coś, co chciałby zmienić, zacząć od nowa z czystym sercem, dlatego decydują się na krok do przodu i na wezwanie Chrystusa "Pójdź za mną!" odpowiadają: "TAK". 

Jak to bywa w życiu, czasem wychodzą z nas różne słabości, ułomności, przywary, które komplikują relacje przez chociażby nieumiejętność szczerej rozmowy, czego wynikiem są nieporozumienia. Podobne i inne sytuacje, z którymi sami możemy się utożsamić, dzieją się w życiu codziennym Wybranych, co serial oraz książki stworzone m.in. przez Dallasa Jenkinsa świetnie przedstawiają.

Komiks, "The Chosen. Wezwani po imieniu", jest kolejną propozycją, która ukazuje nam Jezusa w oczach tych, którzy byli blisko Niego. Posiada piękne, dopracowane, bogate ilustracje, świetnie oddające serialowe tło oraz napisane zrozumiałym dla młodych czytelników językiem dialogi, które zapewne wciągną ich w tę komiksową opowieść.

Nie zabraknie tu zatem:
  • Marii Magdaleny, której duszą zawładnęły demony z czym nie potrafiła sobie już dłużej poradzić, 
  • Szymona i Andrzeja, gnębionych przez rzymskiego okupanta,
  • Mateusza, który na każdym kroku mierzył się z wrogami przez co czuł się bardzo zagubiony,
  • Nikodema, który nie może doczekać się rozmowy z tym, który został przez Boga posłany...
I pojawił się ON. Jezus, który odmienił ich życie! 

"The Chosen. Wezwani po imieniu" to komiks, który jest świetnym pomysłem na upominek zarówno dla młodszych jak i dorosłych czytelników, niezależnie od tego czy obejrzeli już pierwszy sezon serialu.

Komiks został wydany przez Dom Wydawniczy Rafael, a jego treść skonsultowana została z biblistą, o. prof. Tomaszem M. Dąbkiem OSB.

PISMO ŚWIĘTE

Słowo Boże to najwspanialszy prezent, jaki możemy podarować drugiej osobie. Możemy dziecku podarować Biblię dostowaną do aktualnego wieku, a także całe Pismo Święte, które będzie po prostu pamiątką na całe życie. Mamy na rynku wydawniczym spory wybór - głównie pod kątem tłumaczeń, a co za tym idzie przy okazji - różnych ciekawych kolorstycznie okładek. Odsyłam zatem to najpopularniejszego wpisu, który pojawił się moim blogu i cieszy się dużą popularnością:


Na pewno każdy zdnajdzie tutaj Biblię odpowiednią dla bliskiej osoby, dziecka... i dla siebie!

DROGA DO NIEBA - GRA PLANSZOWA

Droga do nieba to gra planszowa, w której przy pomocy rzutów kostką posuwamy się po planszy, idąc tym samym przez ziemskie życie. Po drodze przyjmujemy sakramenty, między innymi Pierwszą Komunię Świętą czy spowiedź. Musimy także wykazać się wiedzą religijną, odpowiadając na różne pytania - w zamian dostajemy karty dobra, które gwarantują np. rekolekcje czy odpust cząstkowy. I jak to w naszym życiu - czasem upadamy, popełniając grzech, czasem doświadczamy zniechęceń, czujemy niemoc, doświadczamy różnych trudności. Jednak droga ta jest piękna, pełna nawróceń, a nawet,,, spotkań ze świętymi! 

Gra jest przepięknie wykonana graficznie, dobrze przemyślana, przeznaczona dla całej rodziny, co jest oczywiście jej dodatkowym atutem. Spędzamy czas w grodnie najbliższych, dobrze się bawiąc i ubogacając nasze dusze!

Grę możecie kupić na stronie Droga do Nieba.DODATKI DO PRACY Z BIBLIĄ

Jak wiecie prowadzę sklep z artykułami do Bible Journalingu - kreatywnej pracy ze Słowem. Znajdziecie tam sporo propozycji naklejek z chrześcijańskimi hasłami, grafikami. Są także wizerunki świętych, artykuły piśmiennicze, a nawet planner, który zawiera boskie akcenty, m.in. karty pracy do uzupełniania. Coraz częściej słyszę, że dzieci zaczynają tak twórczo rozważa fragmenty biblijne, co bardzo mnie cieszy! Można zatem jako dodatek wybrać zestaw do pracy ze Słowem i świecę "Poczuj miętę do Słowa", która będzie umilać rodzinny czas spędzony z Pismem.

Świecę i naklejki możecie zaklepić w sklepie: Biblejournaling.pl

Stawiam zatem na klasykę w dobrej jakości :)

1 komentarzy

Dziękuję za zostawienie komentarza na moim blogu.