13 lis 2020

FRIENDS. PRZYJACIELE NA ZAWSZE. TEN O NAJLEPSZYCH ODCINKACH - GARY SUSMAN, JEANNINE DILLON I BRYAN CAIRNS

Trudno jest zliczyć ile na świecie jest fanów serialu Przyjaciele. Można chyba z przymrużeniem oka uznać to grono za niepoliczalne, bo jest po prostu tak ogromne. Sama uwielbiam ten serial i mogłabym w kółko oglądać go od początku do końca. Był taki okres w moim życiu, kiedy Comedy Central leciało w tle praktycznie cały czas, a ja między domowymi obowiązkami zaśmiewałam się z kolejnych perypetii mojej ulubionej serialowej paczki znajomych. Teraz Friendsów można jeszcze dodatkowo poczytać. Mamy książki z całą historią powstania serialu, z ulubionymi przepisami potraw przewijających się w odcinkach, a teraz mamy także szansę powracać do najlepszych odcinków z wszystkich 10 sezonów. Autorzy - Gary Susman, Jeannine Dillon i Bryan Cairns - zapewniają nam takie wspomnienia i rozrywkę w książce Friends. Przyjaciele na zawsze. Ten o najlepszych odcinkach. Sprawdźcie sami, czy wasz ulubiony odcinek jest w tym pięknym albumie.

Książka Friends. Przyjaciele na zawsze. Ten o najlepszych odcinkach powstała z okazji 25-lecia serialu obchodzonego w 2019 roku. Rozpoczyna się krótkim opisem ogólnej koncepcji powstania serialu. Mamy tu trochę informacji o twórcach, obsadzie, ekipie pracującej, lokalizacji zdjęć, scenografii, kostiumach. Są także przybliżone opisy postaci Przyjaciół. Kim są, gdzie dorastali, jakimi cechami się wyróżniają, czym zajmują się na co dzień. Osoby, które do tej pory nie wiedzą, co właściwie robi Chandler i gdzie tak naprawdę pracuje, mają kolejną szansę na to, aby posiłkować się wiedzą w celu uzyskania odpowiedzi na te pytania.Jak mówi tytuł książki, lektura zawiera, zdaniem autorów, najlepsze odcinki serialu Przyjaciele, wybrane z każdego sezonu. Przyznam, że większość z nich zawiera moje ukochane sceny, przy których zaśmiewam się do łez, np. ten z unagi, z oświadczynami, z początkiem miłości Rachel i Rossa, ten po Vegas. Ciężko jest tak naprawdę wybrać najfajniejsze momenty, kiedy serial stanowi świetną, idealną całość.

Książka zawiera bardzo dużo fotografii, tworząc tym samym wspaniały album wspomnień najważniejszych i najbardziej zapadających w pamięci wydarzeń serialowych. Wizualnie - przepięknie wydana, w twardej oprawie. Na pewno ucieszy oko każdego fana tego serialu. Ciekawym uzupełnieniem do treści są dodatkowe umilacze czasu stanowiące rozrywkę dla czytelnika. Na przykład listę kulinarnych przebojów serwowanych w serialu Przyjaciele podczas Święta Dziękczynienia, zestawienie gościnnych występów w serialu, ciekawostki o Joeyu Tribbiani czy konkursy. Książka może być również ciekawym pomysłem dla bliskiej osoby, która jest oczywiście fanem Friendsów.


I tak mam już 3 książki związane z moim ukochanym serialem. Pierwsza, również z Wydawnictwa SQN, Przyjaciele. Ten o najlepszym serialu na świecie Kelsey Miller oraz Ten, w którym są wszystkie przepisy Teresy Finney z Wydawnictwa Prószyński i Spółka. Każda z tych lektur jest inna, zawiera inną treść, zdjęcia. Zdecydowanie warto mieć w swojej biblioteczce takie pozycje, ponieważ akurat ten serial jeszcze długo będzie fascynować i zachwycać kolejne pokolenia. Zdecydowanie najbardziej zadziwiające dla kolejnych roczników oglądających ten serial będzie to, że przyjaciele spędzają ze sobą czas na piciu kawy i rozmowach, bez smartfonów w rękach.

SZCZEGÓŁY KSIĄŻKI:
Autorzy: Gary Susman, Jeannine Dillon i Bryan Cairns
Oprawa: twarda
Ilość stron: 256
Data wydania: 28.10.2020
Wydawnictwo: SQN
2 komentarzy

  1. Przepiękne zdjęcia, które jeszcze bardziej zachęcają do zakupu tej książki! Ja właśnie ją czytam i jak dla mnie jest GENIALNA! Obowiązkowa pozycja dla fanów serialu lub dla kogoś, kto chciałby nim zostać! :) Noi super pomysł na prezent!

    OdpowiedzUsuń
  2. Czytałam i bardzo mi się podobała! Jest pięknie wydana i dzięki niej zaczęłam oglądać serial od nowa 😍

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za zostawienie komentarza na moim blogu.