16 lis 2020

ROK PEŁEN INSPIRACJI - REGINA BRETT

Bardzo przepadam za wszelkimi kalendarzami, plannerami, notatnikami, w których można prowadzić swoje ważne zapiski. Może i nie zawsze każdy jeden notes sumiennie zapełniam od pierwszej do ostatniej strony, ale uwielbiam papier w pięknym wydaniu i przyznaję - mam do niego słabość. Lubię ważne dla mnie rzeczy notować ręcznie kolorowymi długopisami, przyozdabiać naklejkami, prostymi rysunkami. Jeszcze lepiej jeśli taki kalendarz skrywa w środku inspirującą treść, która może w jakiś sposób wpłynąć na moją codzienność, duchowość, postrzeganie świata. Po wielkim sukcesie kalendarza niedatowanego Twój dziennik Reginy Brett, przyszedł czas na nowy terminarz na każdy rok. Nazwany został Rok pełen inspiracji i jego głównym zadaniem jest nauczenie nas zaglądania w głąb siebie - odpowiadania na własne potrzeby, motywowania do działania, robienia kolejnych ważnych kroków do przodu. Jeśli brakuje Ci źródła refleksji i chciałabyś gdzieś zapisywać etapy swojego rozwoju, ważne chwile, istotne spotkania w nowym roku, to ten dziennik jest dla ciebie.


Na samym początku terminarza Rok pełen inspiracji mamy krótki wstęp od wydawcy oraz autorki, którzy zachęcają nas do tego, aby kolejny rok przeżyć pięknie, twórczo i kreatywnie. Podobnie jak w Twoim dzienniku mamy możliwość zerkania do kalendarzy do dat aż do 5 lat do przodu, bo mamy dołączone krótkie kalendarze od 2021 do 2025 roku włącznie. Jest to dużym plusem, gdy chcemy sobie coś sprawdzić at hoc.


Dziennik zawiera 52 inspirujące wpisy ze słowem tygodnia od autorki. Regina zwraca uwagę na wiele ważnych kwestii, do których na co dzień nie przywiązujemy dużej uwagi, a może właśnie powinniśmy? Może w tym roku warto poświęcić więcej czasu na słuchanie i dopuszczanie do głosu naszych najbliższych? A może Twoim problemem jest wieczny brak snu, bo stawiasz sobie do wykonania zbyt dużo zadań i praca po nocach totalnie cię pochłania (tak, to chyba krótki rozdział ze specjalną dedykacją dla mnie :)) Może powinnaś bardziej o siebie zadbać, rozpieszczać się od czasu do czasu, słać bliskim więcej uścisków, stawiać odważnie na swój rozwój i nie ukrywać swojego blasku przez światem?


Te krótkie wpisy zatytułowane są właśnie jednym słowem, które ma być przewodnikiem na cały nadchodzący tydzień. Autorka rozwija swoją myśl, a następnie zadaje nam pytanie, zadanie w formie ćwiczenia oraz afirmacje, mające na celu identyfikacje z powyższą treścią i wzbudzenia w nas motywacji do działania. Przykładowo przy tygodniu ze słowem WDZIĘCZNOŚĆ wygląda to następująco:

? Gdybym zastanowiła się, za co jestem najbardziej wdzięczna w życiu, jak wyglądałaby pierwsza dziesiątka mojej listy?

! Każdego ranka znajdę trzy rzeczy, za które jestem wdzięczna, a każdego wieczora dorzucę kolejne trzy powody do wdzięczności.

♥ Bez względu na to, co się dziś wydarzy albo nie wydarzy, jestem wdzięczna za to wspaniałe, obfite życie.


Te krótkie teksty zatytułowane jednym słowem można podzielić na pewne podgrupy i tak właśnie jest w tym terminarzu. Mamy tutaj np. Nawyki do wrzucenia, a w nich teksty dotyczące prośby, słuchania, podziękowania, komfortu. Inne grupy to np. Co jest dla mnie źródłem radości, wspomnienia dobrych miejsc, moja lista marzeń. 
Każdy tydzień ma miejsce na krótkie notatki do każdego dnia. Możemy tutaj zapisać swoje przemyślenia, odpowiedzi na pytania oraz zadania, jakie stawia nam autorka lub wykorzystać w dowolny sposób chociażby na rysunek czy upiększenie notatki naklejką.


Okładka dziennika ma przepiękny miedziany odcień, a zdobią ją dodatkowo złote napisy. Papier w środku również ma taki delikatny złoty nalot, który jest bardziej widoczny na grafikach. Ogromnym plusem jest zmiana rozmiaru terminarza. Wcześniej Twój dziennik miał standardowe, książkowe wydanie, a teraz mamy mały, kieszonkowy format, mieszczący się do każdej torebki czy plecaka. Przyznam, że jestem oczarowana tym wydaniem. Nie tylko wygląd zewnętrzny zwraca uwagę, ale także wartościowe treści, którymi możemy się karmić przez cały rok. Kolejny ciekawy pomysł na świąteczny prezent dla bliskiej osoby. Regina Brett jak zawsze zachwyca i mocno inspiruje!


SZCZEGÓŁY KSIĄŻKI:
Autor: Regina Brett
Okładka: zintegrowana
Data premiery: 12.11.2020
Liczba stron: 256
Wydawnictwo: Wydawnictwo Insignis


0 komentarzy

Prześlij komentarz

Dziękuję za zostawienie komentarza na moim blogu.