3 lip 2020

HOTEL NAD OCEANEM - COLLEEN COBLE

Często pytacie mnie, jaką książkę polecam na wakacje. Sama podczas urlopu - oprócz książek o boskim akcencie - najbardziej lubię czytać takie z romansem w tle, ciekawą historią, tajemnicą. Po thrillery sięgam raczej rzadko, jednak taki kryminalny, zagadkowy wątek coraz częściej mnie intryguje. Mogę zatem polecić Wam książkę, która zawiera wszystkie te cechy. Hotel nad oceanem Colleen Coble otwiera klimatyczną serię Nad Zatoką. Lekki thriller, który może wciągnąć od pierwszej strony będzie idealny na wakacyjny wypad. Dodam jedynie, że delikatny boski akcent też tutaj znajdziecie.

Claire Dellamare dociera na wyspę Folly Shoals w celach biznesowych. Pomaga ojcu sfinalizować fuzję, w wyniku której będą mogli przejąć jeszcze większą część lotniczego imperium. Wchodząc do hotelu Tourmaline czuje niemiły dreszcz. Wydaje jej się, że już tu kiedyś była, lecz nie potrafi sobie przypomnieć kiedy i w jakich okolicznościach. Z każdym krokiem to dziwne uczucie paniki w niej wzrasta. Dlaczego to miejsce wzbudzało w niej takie emocje?

Całkiem przypadkiem dowiaduje się, że będąc małą dziewczynką, a dokładnie podczas jej czwartych urodzin, została porwana. Mimo usilnych starań i poszukiwań nie udało jej się odnaleźć. Dopiero po rocznej nieobecności ktoś podrzucił ją właśnie pod ten hotel. Odnalazła ją pokojówka, która do tej pory pracuje w hotelu. Dlaczego nikt wcześniej jej o tym nie powiedział? Czemu rodzice nie opowiedzieli jej o takich traumatycznych przeżyciach z dzieciństwa? Nikt nie chce rozmawiać z nią na ten temat, ale Claire postanawia dotrzeć do prawdy.

Młody mieszkaniec wyspy, Luke Rocco, jest pracownikiem Straży Przybrzeżnej. Uprawia także pole żurawiny ze swoją siostrą Megan, jednak nie jest to jego wymarzone zajęcie. Rodzeństwo straciło matkę w niewyjaśnionych okolicznościach wiele lat temu, gdy byli jeszcze małymi dziećmi. Był to dokładnie ten sam czas, kiedy uprowadzono czteroletnią Claire. Luke i Claire spotykają się przypadkowo nad oceanem. Tego samego dnia ma tam również miejsce bardzo dziwne zdarzenie, którego Claire jest świadkiem. Na szczycie klifu dostrzega szarpiące się między sobą dwie postacie. Jedna z tych osób spada z wysokości. Co to byli za ludzie? Czy zniknięcie małej dziewczynki jest powiązane z tajemniczą śmiercią matki rodzeństwa?

Claire i Luke poznają się bliżej podczas jej pobytu na wyspie. Postanawiają, że za wszelką cenę odgadną, co wydarzyło się wiele lat temu. Poszukiwanie prawdy zbliża ich do siebie. Chociaż on jest prostym, pracowitym chłopakiem z małego miasteczka, a ona bogatą córką biznesmena okazuje się, że łączy ich naprawdę wiele. Chociażby oboje uwielbiają ocen i orki. Luke jest pracownikiem Straży Przybrzeżnej więc to nic dziwnego, ale Claire? Sama nie wie dlaczego tak bardzo ciągnie ją do wody.

Powieść zawiera bardzo dużo wątków i bohaterów. Każdy wnosi tu osobą historię, często intrygującą, zastanawiającą. Kilka razy miałam swoje przypuszczenia, co wydarzy się dalej. Raz udało mi się przewidzieć akcję, innym razem to autorce udało się mnie zwieść z tropu. Myślę, że jest to plusem tej lektury, bo sprawia, że wciąż nie wiemy, jaki będzie finał.


Bardzo podobał mi się delikatny wątek duchowy, kiedy Luke potrafił zacytować pokrzepiające zdania z Pisma Świętego, dokładniej z Psalmów. Claire wiele razy też modliła się w myślach z nadzieją, że uda jej się usłyszeć w końcu głos Boga, który pomoże jej odnaleźć pokój w sercu. Autorka w ten sposób próbuje przekazać nam duchowe przesłanie tej historii.

Zgodnie z informacją na okładce książki, Colleen Coble jest najlepiej sprzedającą się pisarką według USA Today. To była moja pierwsza styczność z twórczością tej pisarki i na pewno nie ostatnia. Mam w swojej biblioteczce całą serię książek Nad Zatoką i z pewnością przeczytam kolejne tomy. Jestem bardzo ciekawa czy w kolejnych pozycjach będą ci sami bohaterowie, jaki nowy wątek mnie zaskoczy. 

SZCZEGÓŁY KSIĄŻKI:
Autor: Colleen Coble
Okładka: miękka 
Liczba stron: 400
Data premiery: Listopad 2016
Wydawnictwo: Dreams Wydawnictwo 

0 komentarzy

Prześlij komentarz

Dziękuję za zostawienie komentarza na moim blogu.