26 cze 2020

POWIEDZ MI, JAK BĘDZIE - SYLWIA TROJANOWSKA

O tym, że życie ma czasem słodko-gorzki smak chyba stwierdzać nie trzeba. Myślę, że znamy to wszyscy. Książki, które opisują problemy bohaterów właśnie w taki sposób są dla mnie mocno prawdziwe, emocjonujące, poruszające. Bo każdy z nas może postawić się na miejscu opisywanej postaci i wyobrazić sobie jego uczucia. Powieść Powiedz mi, jak będzie jest dokładnie taką lekturą. Życiową, skupiającą się na wzlotach i upadkach. Pokazuje dokładnie, jakie jest prawdziwie życie. Czasem pod górkę, czasem z górki, za to zawsze w towarzystwie skrajnych emocji i zdarzeń. Czy będzie tu na nas czekać szczęśliwe zakończenie historii bohaterów?


Trzy różne pary, które przeżywają wzloty i upadki. U każdej z nich życie wygląda na pozór dość spokojnie.. do czasu. Są momenty, które zmieniają koleje życia, targają naszymi emocjami i stawiają nas przed trudnymi decyzjami.

Wojciech i Anna poznali się w pubie. Kto by pomyślał, że przypadkowo wylane piwo rozbudzi w nich uczucie? Wymarzona córeczka będzie dopełnieniem związku. Czy spełnią się ich marzenia o licznej gromadce dzieci? Wojciech będzie musiał otoczyć Annę opieką i sprawić, że będzie czuła się bezpieczna i kochana. 

Kinga, młoda lekarka na ginekologii, zaufała całkowicie swojemu chłopakowi, Dawidowi. Nigdy nie zastanawiało ją dlaczego widują się w konkretne dni tygodnia i nie zaczynają wspólnego życia bardziej na poważnie. Podwójne życie partnera i rozterki serca mogą sprawić, że Kinga nie zauważy miłości, która czeka na nią tuż obok. Bo przecież osoby bliskie naszemu sercu mogą być na początku niezauważalne, prawda?

Ola i Mateusz. Młode małżeństwo, iskrzące uczuciem. Pragną dziecka jak nikt inny na świecie. Ona, z zawodu psychoterapeutka, pomagająca innym. Czy jej fach i umiejętność poznawania człowieka da jej pewność, że rzeczywiście zna swojego męża bardzo dobrze? Historia tych dwojga chyba najbardziej zapadła mi w pamięci. Ile razy kobieta jest w stanie próbować utrzymać ciążę? Czy będą w stanie stworzyć wymarzoną rodzinę?

Drogi tych dotychczas obcych sobie ludzi przetną się, dzięki jednemu wydarzeniu. Każdy z nich zmierzy się z trudnościami - z chorobą, niespełnioną miłością, kłamstwem, strachem. W książce Powiedz mi, jak będzie zostały poruszone delikatne, wrażliwe, wzbudzające wiele emocji. Pragnienie bycia matką jest czasem największym marzeniem kobiety. Strata dziecka jest z kolei najgorszym przeżyciem, z którym przyjdzie się matce zmierzyć. Fabuła trzymająca w napięciu do samego końca. Mówi się, że na końcu zawsze jest dobrze. Jeśli nie jest dobrze, to znaczy, że to jeszcze nie koniec. I w tym przypadku chyba tak właśnie jest. Autorka daje promyczek nadziei na lepsze jutro, spełnienie marzeń, na rozpoczęcie wszystkiego od nowa. To moja pierwsza styczność z twórczością Sylwii Trojanowskiej, ale na pewno nie ostatnia. Warto przeczytać tę powieść.


SZCZEGÓŁY KSIĄŻKI:
Autor: Sylwia Trojanowska
Oprawa:  miękka ze skrzydełkami
Liczba stron: 360
Data premiery: 06.05.2020
Wydawnictwo: Czwarta Strona

0 komentarzy

Prześlij komentarz

Dziękuję za zostawienie komentarza na moim blogu.