7 maj 2020

JEZIORO TAJEMNIC - DENISE HUNTER

Lubicie czytać niezależne książki czy może częściej sięgacie po całe serie? U mnie bywa różnie, chociaż zwykle interesują mnie dalsze losy bohaterów więc opcja "w tomach" jest u mnie mile widziana. Jezioro tajemnic jest najnowszą książką Denise Hunter, a tym samym pierwszym tomem serii Pensjonatu Bluebell. Powieść z przesłaniem, "boskim akcentem", miłością i tajemnicą w tle. Krótko mówiąc - wszystkie wątki, które bardzo lubię znalazły się w jednej książce. Molly Bennett oraz jej rodzeństwo - starszy brat Levi oraz młodsza siostra Grace - są w żałobie po stracie obojga rodziców. Molly studiuje hotelarstwo, Levi właśnie awansował na menedżera projektów w firmie budowlanej, a Grace wybiera się na studia. Wciąż zadają sobie pytanie "co dalej?", jak ułożyć życie na nowo, bez rodziców. Postanawiają, że nie sprzedadzą ich zabytkowego domu nad jeziorem w Bluebell, tylko przerobią go na pensjonat, tak jak mieli w planach ich rodzice. 

Już pod koniec remontu mogą liczyć na pierwszego gościa. Jest nim Adam Bradfort. Bardzo znany pisarz, tworzący pod pseudonimem Nathaniel Quinn. Dzięki anonimowości może swobodnie żyć, bez kamuflażu, ponieważ nikt nie wie, że to właśnie on jest autorem bestsellerów. Pisze głównie powieści romantyczne, więc chcąc nie chcąc ma bardzo dużo zakochanych w nim fanek. No właśnie, w nim? W prawdziwym Adamie czy wykreowanym Nathanielu?

Pisarz przyjechał do Bluebell w nadziei, że tam odnajdzie swoją inspirację do kolejnej książki. To właśnie to miasteczko w Karolinie Północnej wybrał na akcję swojej kolejnej powieści. Niestety presja wydawcy i brak weny zaczynają go mocno stresować. Czy to przypadek, że jako miejsce zameldowania wybrał akurat nowo powstały Pensjonat młodego rodzeństwa nad jeziorem? Molly zakwaterowała Adama w jednym z pokoi i tak naprawdę od samego początku zaczęli ze sobą rozmawiać, jakby znali się od lat. Warto wspomnieć przy okazji tego wątku, że Molly kocha czytać książki. Literatura jest jej pasją i najbardziej uwielbia powieści Nathaniela Quinna właśnie. Nawet Grace bez wahania stwierdziła w obecności Adama, że jej siostra zakochana jest w pisarzu, co wpędziło go w lekkie zakłopotanie. Zdawał sobie sprawę, że Molly zakochana jest w jego alter ego.

Pewnego dnia, podczas remontu, Molly znajduje w ścianie stary list. Pochodzi z roku 1964 i zaadresowany jest do nijakiego Benjamina Schwarza z Tennessee od Elizabeth Van Buren z Church Street w Bluebell. Był to list z wyznaniem miłosnym i łatwo wywnioskować, że adresat nigdy go nie otrzymał. Molly i zaprzyjaźniony już Adam, postanawiają odszukać dawnych kochanków, by pomóc im rozliczyć się z przeszłością. 

W książce mamy także retrospekcje - cofamy się do lat 60-tych, kiedy to Lizzie poznaje się z Benem. Pozwala to na uzupełnienie wiedzy o kochankach i sprawia, że chce się tę powieść jak najszybciej przeczytać i poznać jej zakończenie. Jezioro tajemnic opisuje zatem dwie historie - obecną i tą sprzed lat. Gdy obie zetkną się ze sobą, wtedy poznamy jak potoczyły się losy bohaterów. Po drodze czeka nas jednak wiele niespodzianek, niedopowiedzeń, tajemnic i rozczarowań.

Ważnym dla mnie akcentem w tej powieści jest jej "boski akcent". Molly bardzo często modli się w swoich myślach, prosi Boga o pomoc, wskazówki i spokój. Jej przyjaciółka Skye jest również osobą mocno wierzącą, która uważa, że lęk jest często brakiem wiary. Wystarczy zaufać Bogu względem swojej przyszłości. Cytowany jest również werset z Pisma Świętego:

Wiemy też, że Bóg z tymi, którzy Go miłują, współdziała we wszystkim dla ich dobra, z tymi, którzy są powołani według Jego zamiaru. (Rz 8,28).

To moja pierwsza styczność z twórczością Denise Hunter i żałuje, że nie trafiłam na książki jej autorstwa o wiele wcześniej. Ma wielki talent w tworzeniu przepięknych miłosnych historii, w których uniesienia przeplatają się z problemami, z którymi kochankowie muszą się zmierzyć. Jak już wspominałam na początku, Jezioro tajemnic to pierwszy tom z najnowszej serii Pensjonatu Bluebell i muszę przyznać, że jestem niezmiernie ciekawa kolejnej części. Serdecznie polecam.

SZCZEGÓŁY KSIĄŻKI:
Autor: Denise Hunter
Oprawa: miękka
Data premiery: 16 kwietnia 2020
Liczba stron: 408
Wydawnictwo: Dreams Wydawnictwo 

1 komentarzy

Dziękuję za zostawienie komentarza na moim blogu.