5 lut 2019

4/2019: Z KAŻDYM ODDECHEM - NICHOLAS SPARKS

Przyszedł czas na lekką, przyjemną i urzekającą opowieść o tym, że na miłość nigdy nie jest za późno. Idąc przez życie bardzo często zmieniają się nasze oczekiwania, priorytety, marzenia i potrzeby. Często jedna rozmowa, sytuacja, spotkanie może zmienić nasze życiowe plany i pozostać w naszych sercach na zawsze. Czasem zastanawiamy się też, czy decyzja jaką podejmiemy w danej chwili będzie słuszna i czy przyjdzie dzień, w którym będziemy może chcieli cofnąć czas, by wybrać jednak inną drogę?

Karolina Północna, nadmorska miejscowość Sunset Beach. To tutaj Hope wyjechała na tydzień do swojego domu przy plaży, aby zrelaksować się, zebrać myśli i wyciszyć. Czeka ją intensywny weekend - ślub przyjaciółki - na którym będzie jedną z druhen. Ma 36 lat, jest pielęgniarką na oddziale ratunkowym. Jej największym marzeniem jest założenie rodziny, spokojne życie u boku męża i wymarzonych dzieci. Sprawę komplikuje jednak obecna sytuacja - kolejny kryzys z partnerem - który aktualnie spędza czas w Las Vegas ze swoimi kolegami. Hope jest pełna nadziei, że związek przetrwa jednak kolejny trudny czas. 

Urodzony i mieszkający w Zimbabwe True właśnie przyjechał do Sunset Beach. Dostał zaproszenie od swojego biologicznego ojca, którego jeszcze nie miał okazji poznać. Myślał, że opuścił jego matkę, gdy tylko dowiedział się o ciąży, jednak po latach okazuje się, że ojciec nie miał w ogóle pojęcia o jego narodzinach. True ma 41 lat, jest rozwodnikiem, ma syna i pracuje jako przewodnik w parku narodowym. 

Bratnia Dusza to samotnie stojąca przy plaży skrzynka pocztowa. Można przyjść i poczytać listy, które się w niej znajdują, ale też samemu pozostawić swoją historię. Przychodzą tutaj osoby, którym ciężko jest się przed kimś otworzyć i szczerze wyznać, co im leży na sercu. Wolą napisać list, nie być ocenianym, a jednocześnie wyrzucić z siebie dręczące myśli. Dlaczego to miejsce jest takie istotne w tej historii i co wspólnego ma z naszymi bohaterami?

Hope i Tru w tym samym czasie udają się na spacer po plaży. I właśnie tutaj zaczyna się niezwykła historia. Zrządzenie losu, przeznaczenie, idealny moment i czas? Bohaterzy poznają się, zakochują w sobie i mają tylko trzy dni, aby spędzić ze sobą każdą wolną chwilę. Po weekendzie Hope musi wrócić do pracy, a Tru ma wylecieć do swojego kraju. Czy tak się stanie? 


Trudna decyzja, przed którą postawieni są nasi bohaterowie bez wątpienia wpłynie na ich dalsze losy. Głos serca czy może rozsądek? 

Bardzo wciągająca opowieść, którą chcemy wręcz pochłonąć. Przyznam, że to moje pierwsze spotkanie z twórczością Sparksa i jestem zauroczona jego sposobem pisania o miłości. 


SZCZEGÓŁY KSIĄŻKI:

Tytuł oryginału: Every breath
Autor: Nicholas Sparks
Data wydania: 17 października 2018
Oprawa: miękka  
Liczba stron: 368
Wydawnictwo: Albatros

7 komentarzy

 1. Bardzo lubię książki tego autora :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Karolina Północna- to już brzmi dla mnie interesująco i w sumie na tym mogłaby się zakończyć już książka
  (żart)... jestem zwolenniczką książek na faktach itp ale robię wyjątki od czasu do czasu :) ciepło pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Taka para istniała naprawdę, natomiast w książce zostało to podkoloryzowane :)

   Usuń
 3. oo i tu mnie zaskoczyłaś jeśli chodzi o tą książkę ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Przepięknie napisana recenzja, lubię takie książki. Przeczytam i coś czuję, że bardzo mi się spodoba. :)))

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za zostawienie komentarza na moim blogu.