31 mar 2023

SERIA: Pierwsze kroki z Biblią - książeczki dla dzieci z brokatowymi naklejkami

W jaki sposób zachęcam moje dzieci do wartościowych treści? Wybieram takie publikacje, które dają im możliwość pewnej aktywności i uczestniczenia we wspólnym czytaniu. Świetnie sprawdzają się u nas wyklejanki, książeczki z okienkami, zadaniami do wykonania. Lubią słuchać i odpowiadać na pytania do tekstu, wyszukiwać różnic czy konkretnych postaci. Najnowsza seria wydawnicza od Edycji Świętego Pawła, Pierwsze kroki z Biblią, zawiera błyszczące naklejki z brokatem, którymi dziecko uzupełnia biblijne sceny. Możemy zatem wspólnie spędzić czas i wykorzystać okazję, by w ten barwny, wyjątkowy sposób, nasze dzieci dowiedziały się więcej o świecie Biblii i poznały nowych jej bohaterów. Jeśli wasze dzieci lubią naukę przez zabawę, a jako rodzice chcecie, by pociechy zapamiętywały historie biblijne w prosty sposób, zachęcam do sięgnięcia po poniższe publikacje.


Aktualnie w serii Pierwsze kroki z Biblią znajdziemy trzy książeczki do wyboru: Ciekawe opowieści, Życie Jezusa i Wyjątkowi bohaterowie. Pierwsza z nich zawiera historie m.in. o stworzeniu świata, arce Noego, Mojżeszu, który wyprowadza swój lud z niedoli. Kolejna to opowieści inspirowane przypowieściami Jezusa, a trzecia skupia się na konkretnych postaciach biblijnych. Wszystkie z nich zawierają osiem fragmentów z Pisma Świętego. 





Jak widać, cytaty nie są długie. To dwa, trzy zdania, które w zrozumiały dla dziecka sposób przedstawiają biblijne treści. Każdy tekst oznaczony jest źródłem jego pochodznia. Jeśli dzieci będą zainteresowane, możemy przeczytać im dłuższy fragment z Pisma Świętego, by jeszcze więcej dowiedziały się o danej historii, bohaterze czy przypowieści.

Widzimy, że wśród pięknych grafik mamy elementy oznaczone szarym kolorem, które dziecko musi uzupełnić kolorową naklejką. Na środku książeczek znajdziemy dwa duże arkusze z naklejkami, które naszym zdaniem, najlepiej jest wyrwać, tak, by wygodnie się korzystało pociechom. 

To, co bardzo mi się podoba to podpowiedzi, które znajdziemy na dole strony. Dziecko sprawdza postacie i wyszukuje ich wśród wszystkich arkuszy. Dla mojego młodszego synka, Mikołaja, który ma trzy lata okazało się to być bardzo pomocnym rozwiązaniem. Matylda, która ma pięć lat, także zerkała na te małe grafiki.




Książeczki zawierają przepiękne ilustracje, bardzo miłe dla oka. Myślę, że sama ich estetyka zachęca nasze dzieci, by po nie sięgnąć. W szczególności jeśli chodzi o dziewczynki - moja Matylda bardzo lubi, gdy naklejki są brokatowe i pstrokate. Gdy dzieci wykleją już wszystkie opowieści, zostaje nam uzupełniona książeczka, którą można wielokrotnie czytać. 





Moja córka oczywiście była cała szczęśliwa, że wśród wszystkich zwierzątek, które pojawiły się w jej książeczce odnalazła swoją ukochaną Pandę! Cieszyła się, że Noe także ją zaprosił do swojej arki. 


Zauważyliśmy także, że jeśli dzieciom nie udało się nalepić naklejki prosto albo też pomyliły miejsce, w którym miała się ona znaleźć to nie było problemu, by ostrożnie odkleić ją i ponownie umieścić w odpowienim miejscu. Papier w tej książce jest jakby ze śliską powłoką, która umożliwa odklenie naklejki bez obaw, że się potarga. Oczywiście zachęcam, by w takiej sytuacji zajęli się tym rodzice :)



Jeśli chcecie zatem, by "przemycać" waszym pociechom wartościowe, biblijne treści w trakcie domowej zabawy i wspólnie spędzanego czasu, zachęcam, by sięgać po takie publikacje, które zaangażują ich w aktywne czytanie. W trakcie ich pracy, każdy rodzic na pewno będzie zadowolony z delektowania się ciepłą, pyszną kawą!

Wszystkie książeczki dostępne są na stronie wydawnictwa Edycja Świętego Pawła.


1 komentarzy

Dziękuję za zostawienie komentarza na moim blogu.