23 lut 2020

SMS OD ŚWIĘTEJ SIOSTRY FAUSTYNY - NAJPIĘKNIEJSZE MYŚLI Z DZIENNICZKA ŚW. SIOSTRY FAUSTYNY

Odkąd na moim Instagramie (ponieważ tam mam z moimi Czytelnikami najczęstszy kontakt) zaczęłam otwarcie poruszać temat wiary, modlitwy, duchowości - dostaję od Was wiele wiadomości. Najczęściej od kobiet - z podziękowaniami - za to, że potrafię pisać o wierze otwarcie, szczerze i bez wstydu. Przyznam, że początkowo nie wiedziałam, jaki będzie odbiór tej szczerości, ale spotkałam się wyłącznie z miłym słowem od Was. Uważam, że w świecie, który teraz gna do przodu - czasem zbyt szybko, zbyt pobieżnie, bez przystanku na kontemplację i modlitwę - trzeba wręcz przywracać taki odruch wśród ludzi, zwłaszcza młodych. Hej! Zatrzymaj się na chwilę! Pomyśl, podziękuj, poproś, rozważaj Słowo. Niedawno trafiłam na przepiękną książeczkę - malutką, podręczną, jakby idealną do naszych czasów. SMS od świętej Siostry Faustyny zawiera najpiękniejsze myśli z Dzienniczka św. Siostry Faustyny, która wniosła do Kościoła nową szkołę duchowości. Takie wydanie, nie tylko zapozna nas z Jej myślami, ale też zachęci do czytania i studiowania całego dzieła.Święta SIostra Faustyna należy do najbardziej znanych i lubianych świętych w historii Kościoła. Gdy o Niej czytamy najczęściej pojawiają się stwierdzenia - Apostołka Bożego Miłosierdzia, Sekretarka Jezusa Miłosiernego, Prorok naszych czasów, wielki Mistyk, Mistrzyni życia duchowego. Zadanie, jakie dostała od Boga, to głosić Jego miłość i przypominać o biblijnym miłosierdziu Boga do człowieka. Doświadczyła w swoim życiu wiele objawień, łask, ukrytych stygmatów.

Napisany przez św. Siostrę Faustynę Dzienniczek jest niezwykłym dziełem, zawierającym przesłanie Boga dla naszych czasów. Przypomina w nim o Jego miłości, pragnieniach, czułości, bliskości. Pozwolił przetrwać trudne czasy wielu osobom wierzącym, a także nawrócić tych, którzy się w swoim życiu zgubili.


SMS od św. Siostry Faustyny to zbiór najpiękniejszych myśli z całego Jej dzieła. Powstał według pomysłu Kazimierza Wiszniowskiego, cytaty wybrała Małgorzata Pabis. Wydano tę cudną książeczkę w małym, podręcznym formacie. Jakby specjalnie, aby nienachalnie wkradała się nam do torebki, plecaka, czy nawet kieszonki. Towarzyszyła nam w drodze do pracy, była przy nas każdego dnia, w którym tak ślepo pędzimy do przodu. Zabiegani, często zestresowani, zmartwieni, niepewni swoich uczuć.

Książeczkę można przeczytać jednym tchem i zachwycać się Jej przemyśleniami. Ja najczęściej sięgam do niej wieczorami, jak już wszyscy śpią. Jest to czas tylko dla mnie - na skupienie,modlitwę i zebranie myśli. 

Cytaty, które są zawarte w tym podręcznym, kieszonkowym wydaniu przekonały mnie do tego, aby sięgnąć do całego dzieła. Tutaj zostały wybrane niejako SMS-y, krótkie wiadomości, na wzór porozumiewania się młodych ludzi w dzisiejszych czasach. Uważam, że był to pomysł trafiony w dziesiątkę! Krótkie modlitwy, porady, akty strzeliste - to wszystko tutaj możemy przeczytać i zachwycać się przekazem. Zachęcam gorąco do zapoznania się z przemyśleniami św. Siostry Faustyny. Może tak jak ja, natchną Was te SMS-y do poczytania w całości jej Dzienniczka.


SZCZEGÓŁY KSIĄŻKI:
Autor: Małgorzata Pabis
Liczba stron: 120
Data wydania: 2018
Wydawnictwo: Dom Wydawniczy Rafael

2 komentarzy

  1. ojaaaa bardzo mi się podoba ta idea tej książki ;) ja sama osttanio oskryłam wiarę na nowo i mega się z tego cieszę ;)

    OdpowiedzUsuń
  2. Myślę, że spodoba się mojej Mamie :)

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za zostawienie komentarza na moim blogu.