8 mar 2019

DZIEŃ KOBIET

Drogie Panie, dzisiaj świętujemy! Postarajmy się spędzić ten dzień odrobinę inaczej niż zazwyczaj. Zrozumiałe jest, że nie mamy codziennie czasu na odrobinę relaksu, zwłaszcza, gdy jesteśmy mamusiami, albo nie mamy dzieci, lecz praca pochłania nam całe dnie. Ja nie mam szalonego planu na dzisiejszy dzień, ale na pewno postaram się sprawić sobie odrobinę przyjemności. 


Mam wrażenie, że samo "bycie kobietą" daje nam odgórnie super moc. Nawet nie jest to wrażenie, jestem tego wręcz pewna. Jesteśmy stworzone do tego, aby mieć siłę, gdy tak naprawdę totalnie jesteśmy wyczerpane. Tworzymy ciepłe ognisko domowe, dajemy nowe życie, dbamy o spokój w domu, staramy się dawać dobry przykład dla swoich dzieci. Świat bez kobiet by nie istniał. Musimy o siebie dbać nie tylko od święta. Ja nie mówię, że co tydzień mamy wyjeżdżać do SPA, bo nam się należy ze względu na płeć piękną. Ja mam taki charakter, że nawet jak jestem totalnie wyczerpana to szukam sobie kolejnych zajęć. No cóż, pewne rzeczy wynosi się z domu. Dzisiaj jednak daje sobie na chwilowy luz od obowiązków. Planuję domowe SPA, maseczkę na włosy i na twarz. Poczytam książkę w wolnej chwili, pójdę z córeczką na spacer, wypiję gorącą kawę podczas jej drzemki, zadzwonię do bliskich mi kobiet i złożę im życzenia. Powysyłam wiadomości z ciepłym słowem do moich przyjaciółek. Kobiety - wspierajmy się, badajmy się, pamiętajmy o sobie bez wyrzutów sumienia, że nasze myślenie jest egoistyczne. Od czasu do czasu trzeba sobie sprawić odrobinę radości.

Drogie Kobiety!

Życzę Wam dużo siły, wspaniałej mocy, lepszej niż tej, którą posiadają super-bohaterowie. Dużo zdrowia, wspaniałych podróży i pięknych wspomnień. Czujcie się wyjątkowo nie tylko od święta, spełniajcie swoje marzenia i bądźcie z siebie dumne. Wszystkie jesteśmy wyjątkowe i wspaniałe!

2 komentarzy

Dziękuję za zostawienie komentarza na moim blogu.