niedziela, 18 stycznia 2015

*BingoSpa - borowinowa sól do stóp*

Chyba większość z nas w okresie jesienno-zimowym ma problem z zimnymi dłońmi lub stopami. Temperatura za oknem niska, czasem ciepłe rękawiczki i grube skarpety niestety nie dają rady. Zaczęłam szukać jakiegoś preparatu, który ułatwi mi sprawę lub chociaż delikatnie załagodzi ten problem. Po przyjściu do domu czasem warto rozgrzać nasze stópki i dać im chwilę reklasu. Na rynku jest wiele takich kosmetyków np. kremy do stóp o właściwościach rozgrzewających lub różnego rodzaju sole. Ja postanowiłam przetestować borowinową sól do stóp z BingoSpa. Dzisiaj o moim zimowym uzależniaczu!OPIS PRODUCENTA:
Borowinowa sól do stóp BingoSpa zawiera ekstrakt borowinowy, związki mineralne oraz ekstrakt z lawendy. Borowina to inaczej nieodwodniony torf, który powstaje w wyniku rozkładu roślin w środowisku wilgotnym, przy niewielkim dostępnie powietrza. Tak powstały torf jest bogactwem kwasów huminowych, enzymów, estrogenów i mikroelementów. Borowinowa sól BingoSpa działa rozgrzewająco i przeciwzapalnie. Łagodzi bóle towarzyszące schorzeniom stawów, kości i mięśni.

CENA: 6,00 zł / 150 g

Zimne stopy i dłonie to w okresie zimowym dość częste zjawisko. Kończy reagują na zimno jako pierwsze i odrazu robią się chłodne. Nie zapominajmy więc się ciepło ubierać i koniecznie nośmy rękawiczki i grube skarpetki! Niestety bywa i tak, że przyczyną takiego problemu mogą być także różnego rodzaju choroby - zwłaszcza związane z zaburzeniem krążenia. Więc jeśli nasze rozgrzewające kremy i sole do stóp nie pomogą nam zwalczyć problemu, warto udać się do lekarza, ponieważ przyczyna może być znacznie poważniejsza.


Ja pomagam moim stópką robiąc sobie kąpiele z solą borowinową BingoSpa. Nie ma filozofii ze sposobem użycia - po prostu wsypujemy zawartość saszetki do miski z gorącą wodą i moczymy stopy przez 15 minut. Ja tą małą saszetkę mam na 3 kąpiele dla stóp


Producent proponuje, aby praktykować zabieg przez 14 dni, ja najczęściej używam borowinowej soli w chłodne dni, w które wiem, że naprawdę zmarzłam! Warto poświęcić kwadrans swoim stopom co najmniej 3 razy w tygodniu w okresie zimowym. Przynajmniej u mnie taka częstotliwość wykonywania zabiegu sprawdziła się.


Sól borowinowa ma specyficzny, ziołowy, przyjemny zapach. Najbardziej wyczuwalna jest miętowa nuta, która utrzymuje się przez chwilę na skórze. Kąpiel z tą solą delikatnie rozgrzewa i odpręża. Przy okazji zmiękczamy naskórek i możemy wykonać później peeling. To naprawdę doskonałe rozwiązanie i warto zafundować taki zabieg naszym stopom co najmniej 3 razy w tygodniu.

A jakie są Wasze metody na zimne stopy?

1 komentarz :

  1. Tak właśnie powinno być, stpy tez potrzebuja dobrej pielegnacji :) pozdrawiam, zapraszam :)

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za zostawienie komentarza, na pewno sama chętnie skomentuję Twoje posty.

Drogi Anonimie! Proszę podpisz się, ułatwi mi to zwracanie się do Ciebie ;-)